REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos šalyse, JAV ir Australijoje dėl koronaviruso epidemijos faktiškai nustojo veikti dar vienas ekonomikos sektorius. Intymių paslaugų sektoriuje dabar visiška ramybė. Prostitutės neteko klientų dėl paskelbto karantino.

Europos šalyse, JAV ir Australijoje dėl koronaviruso epidemijos faktiškai nustojo veikti dar vienas ekonomikos sektorius. Intymių paslaugų sektoriuje dabar visiška ramybė. Prostitutės neteko klientų dėl paskelbto karantino.

REKLAMA

Nyderlandų valdžia, kad sustabdytų viruso plėtrą, kovo 15-ąją priėmė sprendimą uždaryti mažiausiai trims savaitėms visas kultūrines įstaigas, kavines, barus, restoranus. Draudimas palietė visas smulkiojo verslo gijas, įskaitant ir sekso paslaugas teikiančias darbuotojas iš žymiojo Raudonųjų žibintų kvartalo Amsterdame. Prostitucija Nyderlanduose yra legali, darbuotojos tvarkingai moka mokesčius. 

Klienčių srautui išsekus (dabar jiems tenka saviizoliuotis ir tenkintis virtualiu seksu), intymias paslaugas teikiančios darbuotojos liko be pajamų. Nors valdžia ir žada padėti smulkiajam verslui mokesčių atidėjimų pavidalu, tačiau naujomis sąlygomis uždirbti vis tiek kažkaip taip reikia. 

REKLAMA
REKLAMA

Prostitutės tokių apribojimų atvejų nukenčia itin stipriai, nes jos neturi pastovių garantuotų pajamų ir išmokų ligos atveju. Todėl viena iš jų organizavo pinigų rinkliavą nukentėjusioms nuo krizės kolegėms per tinklapį „Dutche Mergency Fund“. Sekso darbuotojams buvo suaukota apie 6,4 tūkst. eurų, rašoma „Newsru“. Dabar planuojama išdalinti po 40 eurų toms, kurioms to labiausiai reikia.

REKLAMA

JT duomenimis, Nyderlanduose sekso paslaugų srityje dirba apie 25 tūkst. žmonių, daugelis jų yra moterys. Profsąjungos PROUD duomenimis, skaičius yra daug didesnis, nes dalis vis dar dirba nelegaliai. 

Berlyne situacija analogiška – kylant nerimui dėl naujojo koronaviruso vienos iš seniausių pasaulio profesijų atstovės pastebėjo klientų trūkumą. Nepaisant to, kad viešnamiuose Berlyne yra įrengti dozatoriai su dezinfekuojančiomis priemonėmis, o darbuotojai virina rankšluosčius ir patalynę, bei dažniau vėdina patalpas, ateinančiųjų skaičius sparčiai mažėja. „Lankwitzer 7“ viešnamio savininkas skundžiasi, kad jo verslo pajamos smuko 50 proc. Jo teigimu, Berlyne nuo pat epidemijos pradžios naktinis gyvenimas praktiškai sustojo. Kovo 14-ąją visos pasilinksminimo ir kultūrinės vietos buvo uždarytos.

REKLAMA
REKLAMA

Vokietijoje, kur prostitucija buvo legalizuota dar prieš 20 metų, šiuo metu suskaičiuojama iki 200 tūkst. sekso sferos darbuotojų. Didžioji dauguma yra priversti tęsti darbą, nes valdžia nesirengia kompensuoti pajamų nuostolių. 

JAV koronaviruso epidemija taip pat koregavo sekso darbuotojų veiklą. Siatle, kur buvo užfiksuota pirmoji mirtis nuo COVID-19, dabar jau apie 200 susirgusiųjų ir 22 mirę. Vietos prostitutės iš klientų reikalauja matuotis temperatūrą, verčia praustis po karštu vandeniu ir dezinfekuoja juos. Visiškai uždrausti bučiniai. Daugelis sekso industrijos darbuotojų meta prostitutės darbą ir mieliau renkasi internetinės pornografijos rinką. Gatvėse dirbančios prostitutės taip pat tvirtina, kad klientai faktiškai išnyko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vietos Ligų kontrolės centro ekspertų teigimu, intymus kontaktas – vienas iš pačių efektyviausių būdu užsikrėsti virusu. Maža to, sekso industrijos darbuotojos neturi socialinių garantijų, valstybė nepadės joms išgyventi netikėtą pajamų netektį, todėl niekas iš jų negali sau leisti kelioms savaitėms ar mėnesiams nutraukti darbą. Dar skaudžiau jų darbui smogė tai, kad pagrindinis klientas – vyresni nei 60 metų vyrai, būtent ta žmonių grupė, kuri labiausiai pažeidžiama užsikrėsti koronavirusu. Suvokdami riziką tokie klientai saviizoliuojasi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų