Keturiasdešimt ketvirtą pergalę 64-ose Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) reguliariojo sezono rungtynėse iškovojo antrąją vietą penkiolikos ekipų Rytų konferencijoje užimantis Jono Valančiūno atstovaujamas Toronto „Raptors“ klubas.

Šeštadienį namuose 19,8 tūkst. žiūrovų akivaizdoje „Raptors“ krepšininkai po pratęsimo 112:104 (28:24, 25:22, 17:25, 27:26, 15:7) nugalėjo ketvirtojoje pozicijoje Rytų konferencijoje esančią Majamio „Heat“ (38 pergalės ir 28 pralaimėjimai) komandą.

Starto penkete žaidęs lietuvis prie trečiosios iš eilės savo ekipos pergalės reguliariajame sezone prisidėjo jau septynioliktuoju dvigubu dubliu – pelnė 20 taškų ir po krepšiais atkovojo 10 (2 – puolime) kamuolių. Be to, jis atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo varžovo metimą, sykį suklydo bei triskart prasižengė. Per 32 su puse žaidimo minutės (32:25) J. Valančiūnas pataikė 7 dvitaškius iš 11 ir realizavo visus 6 baudų metimus.

Svariausiai prie pergalės prisidėjusio DeMaro DeRozano sąskaitoje – 38 taškai, 10 po krepšiais sugriebtų ir 2 perimti kamuoliai, 7 rezultatyvūs perdavimai ir blokuotas varžovo metimas.

16 taškų į svečių krepšį įmetė Kyle'as Lowry'is, 10 – Jamesas Johnsonas, 9 – Patrickas Pattersonas, 7 – Terrence'as Rossas.

Majamio komandos, kuri pralaimėjo penkis paskutiniuosius mačus iš šešių Toronto „Raptors“ krepšininkams NBA čempionatuose, gretose rezultatyviu žaidimu pasižymėjo Joe Johnsonas (28 tšk.), Luolas Dengas (20 tšk.), Hassanas Whiteside (13 tšk. bei 11 atk. kam.), Goranas Dragičius (13 tšk. ir 9 rez. perd.) bei Justise'as Winslowas (11 taškų).

Kitas NBA lygos reguliariojo sezono rungtynes Toronto „Raptors“ krepšininkai pirmadienį namuose žais su Čikagos „Bulls“ ekipa.