Prasto valdymo pasekmė? Tituluota Lietuvos golbolo rinktinė nepateko į paralimpines žaidynės

Toks atvejis – pirmasis nuo 1996 m.

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė Juodkalnijoje vykstančiame Europos čempionate pelnė sidabro medalius, tačiau liko be bilieto į Paryžiaus paralimpiadą. Pakeliui link finalo galingai žygiavę lietuviai lemiamose rungtynėse 3:8 (1:3) nusileido ukrainiečiams. Ukrainos rinktinė ne tik laimėjo auksą, bet ir pateko į Paryžiaus paralimpiadą. Kitų metų žaidynės bus pirmos nuo 1996 m., kurias praleis Lietuvos golbolo rinktinė.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad prieš pora metų buvo atsisveikinta su golbolo rinktinės treneriu Valdu Gecevičiumi, nors pats treneris su rinktine buvo iškovojęs skambių titulų ir norėjo tęsti darbus.

Pirmasis kėlinys lietuviams klostėsi nesėkmingai. Genrikas Pavliukianecas nerealizavo baudinio, o ukrainiečiai jau kitos atakos metu pelnė pirmąjį savo įvartį. Po trumpos pertraukėlės lietuviai atstatė pusiausvyrą ir netrukus galėjo išsiveržti į priekį, bet G.Pavliukianecas, mėgindamas realizuoti baudinį, nepataikė į vartus. Likus žaisti apie 3 min. iki pirmojo kėlinio pabaigos teisėjai įskaitė abejotiną ukrainiečių įvartį, nusprendę, kad kamuolys ore kirto vartų liniją. Negana to, ukrainiečiai netrukus surengė dar vieną rezultatyvią ataką ir po pirmojo kėlinio turėjo 2 įvarčių pranašumą (1:3). Antrajame kėlinyje ukrainiečiai jau pirmu metimu pelnė dar vieną įvartį (1:4). Dar po minutės ukrainiečiai realizavo baudinį ir skirtumas grėsmingai išaugo (1:5).

Lietuviai dar buvo priartėję iki 2:5, bet tada praleido dar 2 įvarčius (2:7), o iki rungtynių pabaigos bebuvo likusios 5 min. Skirtumą kiek sušvelnino Nerijus Montydas (3:7). Likus mažiau nei 3 min. lietuviai atrėmė baudinį, tačiau puolime daugiau nepasižymėjo. Tuo tarpu ukrainiečiai prieš pat rungtynių pabaigą dar vienu įvarčiu padėjo tašką (3:8). Ukrainos golbolininkai laimėjo B grupės varžybas, patirdami vienintelį pralaimėjimą. Lietuva iki finalo žygiavo pergalingai. Penktadienį pusfinalyje mūsiškiai anksčiau laiko 11:1 sutriuškino turkus, o ukrainiečiai 7:3 palaužė Izraelio pasipriešinimą.

Lietuvos rinktinė gynė prieš dvejus metus iškovotą Senojo žemyno čempionės titulą. Iš viso lietuviai Europos čempionais yra tapę penkis kartus. Mūsų šalies rinktinė medalius skynė kiekviename Europos čempionate iš eilės nuo 2007 m. – jau aštuoniose Senojo žemyno pirmenybėse paeiliui. Lietuvos golbolo komanda paralimpinėse žaidynėse be pertraukų dalyvavo nuo 2000 m. ir keturis kartus yra tapusi prizininke – 2000 m. Sidnėjuje iškovojo sidabrą, 2008 m. Pekine šį pasiekimą pakartojo, 2016 m. Rio de Žaneire tapo paralimpine čempione, o 2021 m. Tokijuje pasipuošė bronzos medaliais.

Lietuvos rinktinė: Genrik Pavliukianec, Mantas Brazauskis, Artūras Jonikaitis, Nerijus Montvydas, Justas Pažarauskas Juozas Eigminas. Treneriai: Klaidas Janeika, Aurimas Skinulis. Gydytojas: Artiom Aleksejev.