Pasaulio motokroso čempionato MXGP pirmajame etape Didžiojoje Britanijoje nesublizgėjo Baltijos šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos atstovai. Šį sekmadienį, kovo 8 dieną, Nyderlanduose bus surengtas antrasis etapas.

Pirmajame etape galingiausių motociklų klasėje lietuvis Arminas Jasikonis per pirmąsias lenktynes užėmė 15-ąją vietą, o per antrąsias – 14-ąją. Jis iš viso surinko 13 taškų ir užima 12-ąją poziciją.

Latvis Paulas Jonassas pirmosiose lenktynėse finišavo 12-tas, o antrųjų nebaigė. Jo sąskaitoje dabar – 9 taškai. Jis rikiuojasi 18-tas.

Estijos sportininkas Tanelis Leokas pirmajame etape liko atitinkami 25-tas ir 29-tas. Jis įskaitinių taškų nepelnė. Jų gauna pirmi dvidešimt motokrosininkų.

Visi Baltijos šalių atstovai važiuoja „Husqvarna“ motociklais. Lietuvis ir latvis gina tos pačios komandos – „Rockstar Energy“ garbę, o estas yra A1M ekipos narys. Iš viso varžybose dalyvauja 24 komandų atstovai.

Pirmajame etape startavo 37 motokrosininkai. Daugiausia taškų surinko Nyderlandų atstovas Jeffrey Herlingsas (KTM) – 47. Jis per pirmąsias lenktynes buvo pirmas, o per antrąsias – antras.

Po 38 taškus sukaupė praėjusių metų čempionas slovėnas Timas Gajseras („Honda“) ir italas Tony Cairoli (KTM). T. Gajseras pirmosiose lenktynėse buvo tik aštuntas, tačiau antrosiose neturėjo sau lygių. T. Cairoli užėmė atitinkamai ketvirtąją ir trečiąją vietas.

Motociklų gamintojų įskaitoje į priekį išsiveržė KTM (47 taškai). Toliau rikiuojasi „Honda“ (45), „Yamaha“ (40). „Husqvarna“ žengia šeštojoje pozicijoje (16).

Pasaulio motokroso čempionatą rodo vaizdo transliacijų internetu platforma „Go3“ ir „TV3 Sport 2“ kanalas. Sekmadienį pirmosiose lenktynės bus transliuojamos nuo 14 val., o antrosios – nuo 17 val.