0

Kauno „Žalgiris“ (3/4) po beveik devynių metų pertraukos parsiveža pergalę iš varžovų aikštės, iškovotą Eurolygos „Top 16“ etape. Joano Plazos auklėtiniai tik po labai atkaklios ir permainingos kovos 87:85 (23:20, 15:16, 19:19, 19:21, 12:11) palaužė Bambergo „Brose Baskets“ (0/7) komandą ir iškovojo trečiąją pergalę antrajame etape.

Po šešių turų 2 pergales ir 4 pralaimėjimus savo sąskaitoje turintys žalgiriečiai E grupėje užima penktąją vietą, tuo tarpu

„Žalgirio“ startinis penketas: Oliveris Lafayette‘as, Marko Popovičius, Tremmellas Dardenas, Paulius Jankūnas ir Darjušas Lavrinovičius.

Rungtynes Lietuvos čempionai pradėjo energingai – po T.Dardeno ir P.Jankūno dėjimų jie išsiveržė į priekį 4:0, o po M.Popovičiaus tritaškio jų pranašumas tapo dar didesnis (7:2). Įvairesnį krepšinį žaidęs „Žalgiris“ pataikė metimus tiek iš po krepšio, tiek iš tolimos distancijos, tuo tarpu aikštės šeimininkai didžiąją taškų dalį buvo pelnę tritaškiais (10:13).

Antroje ketvirčio dalyje „Brose Baskets“ ėmė kvėpuoti varžovams į nugarą – spurtavę 7:2 jie galiausiai atstatė pusiausvyrą (17:17). Po nesėkmingos atkarpos sekė 4 žalgiriečių taškai, tačiau vokiečiai nebuvo linkę leisti svečiams atitrūkti (20:21). Ketvirčio pabaigoje Rimantui Kaukėnui pavyko šiek tiek padidinti pranašumą. Po pirmųjų dešimties minučių „Žalgiris“ priekyje 23:20.

Aikštėje pasirodžiusio Kšištofo Lavrinovičiaus tritaškis antrojo kėlinio pradžioje persvarą padidino dvigubai (26:20). Keliuose epizoduose gynyboje užtikrintai sužaidę Vokietijos klubo krepšininkai įgavo pasitikėjimo ir puolime – po 5 taškų paeiliui „Žalgirio“ pranašumas ištirpo iki minimalaus (26:25). Arenoje susirinkusius aistruolius nutildė antras K.Lavrinovičiaus tritaškis, aukštaūgis vienintelis Kauno komandai rinko taškus antrajame ketvirtyje (29:25).

Aikštės šeimininkai puikiai jautėsi varžovų baudos aikštelėje – Andrew Jamesas Ogilvy ir Sharrodas Fordas kartu pelnė 6 taškus ir išvedė Bambergo ekipą į priekį (31:29). „Žalgirio“ keliai link krepšio buvo uždari, o „Brose Baskets“ toliau diktavo sąlygas (34:29). Pusketvirtos minutės trukusią tylą dvitaškiu nutraukė D.Lavrinovičius, o likus žaisti kiek daugiau nei minutę Adas Juškevičius aštriu prasiveržimu visiškai panaikino atsilikimą (35:35). Kėlinio pabaigoje proga išsiveržti į priekį pasinaudojo R.Kaukėnas – gynėjas sumetė tris baudos metimus, o per likusį laiką vokiečiams pavyko pelnyti tik tašką. Įpusėjus rungtynėms „Žalgiris“ pirmauja 38:36.

Po didžiosios pertraukos aikštėje vyko tikras chaosas – per pirmąsias tris minutes nė vienai komandai nepavyko pelnyti taškų, krepšininkai žaidė kieti, dažnai klydo. Pirmieji pasižymėjo aikštės šeimininkai, kurie susigrąžino pranašumą (40:38). Netrukus „Žalgirio“ sąskaitą atidarė ir P.Jankūnas, tačiau „Brose Baskets“ laikė kontrolę savo rankose (45:41).

Kauniečiams prireikė pusantros minutės ir jie vėl prisivijo varžovus, vėliau rezultatas kelis kartus svyravo tai į vienos, tai į kitos ekipos pusę. Progą atitrūkti žalgiriečiams suteikė Boštjanas Nachbaras, kuris buvo nubaustas technine pražanga – J.Plazos auklėtiniai ja pasinaudojo ir pabėgo į priekį 52:47. Aikštės šeimininkai nenuleido rankų – Sh.Fordo ir Casey Jacobseno metimai ketvirčio pabaigoje ištirpdė „Žalgirio“ persvarą iki 2 taškų – 55:57.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje komandos apsikeitė dviem tiksliomis atakomis (62:59). Po kelias minutes trukusios atkarpos, kurios metu žalgiriečių atakos dažniausiai baigdavosi pražangomis puolime, atsirišo krepšys Kauno klubo snaiperiams – du K.Lavrinovičiaus ir vienas T.Dardeno tolimas metimas sukrovė „Žalgiriui“ rekordinį pranašumą (71:61). Tačiau net ir po tokio smūgio Vokietijos čempionai nepalūžo – į tai jie atsakė spurtu 11:2 ir iš dviženklio deficito beliko vienas taškas (72:73).

Po minutės pertraukėlės O.Lafayette‘as pataikė tritaškį ir atrodė, kad tai didelis žingsnis pergalės link, tačiau kitoje aikštės pusėje prasižengė D.Lavrinovičius, kuris vėliau už diskusijas su teisėju buvo nubaustas ir technine pražanga. Visus keturis baudos metimus sumetęs A.Gavelas atstatė pusiausvyrą (76:76). Viskas sprendėsi ketvirčio pabaigoje – likus 6 sekundėms aikštės šeimininkai pražanga sustabdė varžovus, o lemiamoje atakoje R.Kaukėno metimas skriejo pro šalį – 76:76.

Nors pratęsimą dviem baudos metimais pradėjo „Brose Baskets“, M.Popovičiaus šou, kurio metu pelnė 5 taškus, išprovokavo varžovo pražangą puolime ir išvedė „Žalgirį“ į priekį (81:78). Lietuvos čempionai dar labiau nutolo po M.Delašo ir R.Javtoko baudos metimų (83:78).

Bambergo krepšininkai kilo lemiamam spurtui – Sh.Fordas ir A.Gavelas kartu pelnė 9 taškus ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą „Brose Baskets“ naudai (87:85).

TAIP PAT SKAITYKITE:

J. Plaza: mes pasirengę atiduoti savo gyvybes, kad patektume į ketvirtfinalį T. Dardenas: mes patenkinti pergale, bet tai nebuvo „Žalgiriui“ įprastas krepšinis