26
Rungtynių akimirkos (nuotr. SCANPIX)

Jonas Valančiūnas ir Toronto „Raptors“ atsidūrė kritinėje situacijoje, tačiau lietuvis dėl to yra mažiausiai kaltas, mano „Raptors Republic“ apžvalgininkai.

26

Toronto klubas penktadienį 110:128 (29:26, 34:35, 24:37, 23:30) nusileido Klivlando „Cavaliers“ ir pralaimėjęs abejas namie žaistas rungtynes Rytų konferencijos pusfinalio serijoje iki keturių pergalių atsilieka 0-2.

J.Valančiūnas per 26 minutes pelnė 16 taškų (8/10 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 12 kamuolių ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Po mačo apžvalgininkai jam skyrė „B“ įvertinimą. Tai aukščiausias įvertinimas iš visų „Raptors“ žaidėjų, kurį dar gavo 21 tašką pelnęs ir 8 rezultatyvius perdavimus atlikęs Kyle’as Lowry.

„Raptors Republic“ apžvalgininkas įsitikinęs, kad nepaisant geros statistikos J.Valančiūnas tiesiog yra tinkamai neišnaudojamas trenerio Dwane’o Casey.

„Jonas žaidė gerai. Jo pasirodymą būtų galima vertinti net geriau, ypač puolime. Taip, jo gynyba yra limituota, tačiau JV yra labai blogai išnaudojamas visos serijos metu. Jam reikia duoti daugiau minučių, kai „Cavs“ aikštėje laiko Tristaną Thompsoną“, – D.Casey darbą sukritikavo Anthony Doyle’as.

Pastarasis D.Casey skyrė „D“ balą.

„Tiesiog nebuvo žaidimo plano. Kur reagavimas į varžovų veiksmus? Treneris parodė panikos ženklus trečiame kėlinyje, kai į aikštę metė visus įmanomus sudėties variantus, tikėdamasis, kad kažkas padės ėmus slysti rungtynėms iš rankų“, – rašė jis.

J.Valančiūnas antrose iš eilės serijos su „Cavaliers“ rungtynėse sulaukia geriausio įvertinimo iš visos komandos. Serijoje lietuvis per dvejas rungtynes vidutiniškai renka po 18,5 taško ir atkovoja 16,5 kamuolio.