Pirmąsias rungtynes po NBA „Visų žvaigždžių“ savaitgalio sužaidė Naujojo Orleano „Pelicans“ (24/36) klubas su Jonu Valančiūnu.

Lietuvio ekipa svečiuose 117:102 (31:22, 22:28, 42:31, 22:21) patiesė lygoje pirmaujančius Fynikso „Suns“ (49/11) krepšininkus.

Naujojo Orleano ekipai tai buvo pirmoji pergalė po dviejų iš eilės nesėkmių, o Fynikso komandai nepavyko pratęsti pergalių serijos ir ji nutrūko ties 8 laimėtais mačais iš eilės.

Beveik 33 minutes ant parketo praleidęs J.Valančiūnas pelnė 18 taškų (7/13 dvit., 0/3 trit., 4/6 baud.), atkovojo net 17 atšokusių, perėmė 1 kamuolį, padarė 2 klaidas ir kartą pažeidė taisykles.

Svečiai sėkmingiau pradėjo susitikimą ir jau antrojo ketvirčio pradžioje džiaugėsi dviženkle persvara (33:22).

Dar labiau atstumą „Pelicans“ krepšininkai padidino trečiajame kėlinyje, kai spurtavo 11-1 ir šovė į priekį jau 17 taškų (95:78).

Tai buvo didžiausia nugalėtojų persvara mače. Vėliau pastarieji kontroliavo situaciją ir iškovojo tvirtą pergalę – 117:102.

Po rungtynių su žurnalistais bendravęs J.Valančiūnas pasiuntė žinutę dėl įvykių Ukrainoje: „Nekalti žmonės kenčia, miršta, netenka savo mylimųjų. Karas niekada nebus sprendimas. Tai turi liautis.“

„Pelicans“: C.J. McCollumas 32 (9/12 dvit., 2/6 trit., 8/11 baud.), Brandonas Ingramas 28 (10/11 baud., 7 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 18 (17 atk. kam.), Devonte‘ Grahamas 11, Jaxsonas Hayesas ir Tony Snellas (7 atk. kam.) po 9.

„Suns“: Devinas Bookeris 30 (8/16 dvit., 2/8 trit., 8/8 baud.), Deandre Aytonas 20, Cameronas Johnsonas 15, Jae Crowderis 12, Mikalas Bridgesas (6 rez. perd.) ir Landry Shametas po 8.