Emocijų nestokojusiose rungtynėse Prienų – Birštono „Vytautas“ namuose tik po pratęsimo rezultatu 75:85 (14:16, 25:12, 19:24, 13:19, 4:14) turėjo pripažinti Panevėžio „Lietkabelio“ pranašumą.

Spurtai. Rungtynes spurtu 14:2 pradėjo „Lietkabelio“ krepšininkai, tačiau netrukus 9 taškais iš eilės atsakė „Vytautas“ (11:14) ir iki pirmojo kėlinio pabaigos sumažino deficitą iki 2 taškų (14:16).

Pabėgo. Antrojo ketvirčio pradžioje aikštelės šeimininkai rezultatą išlygino (16:16), tačiau panevėžiečiai vėl atstatė pranašumą (18:21). Visgi, tada sekė net 16 „Vytauto“ taškų iš eilės (34:21). Po dviejų kėlinių komandas skyrė 11 taškų – 39:28.

Išvarytas. „Lietkabelio“ gynėjas Gintaras Leonavičius buvo išvarytas iš aikštelės – pirmajame kėlinyje krepšininkas gavo nesportinę pražangą, o antrajame už kalbas su teisėju gavo techninę pražangą ir turėjo palikti salę.

Pro šalį. Per pirmąsias dvidešimt minučių „Lietkabelis“ išmetė net 12 tolimų metimų, tačiau pataikė vos vieną (8% taiklumas). Tiesa, „Vytautas“ taip pat negalėjo pasigirti geru pataikymu iš tolimų distancijų – 4 tritaškiai iš 14-os (29% taiklumas).

Lyderis. „Vytauto“ vidurio puolėjas Artūras Valeika per pirmąją rungtynių dalį pelnė net 12 taškų, atkovojo 5 atšokusius kamuolius ir atliko vieną rezultatyvų perdavimą. Įdomu ir tai, jog 12 taškų A. Valeika surinko krepšį atakuodamas 100% taiklumu (6/6 dvitašk.).

Diskvalifikacijos. Po susistumdymo trečiojo kėlinio pradžioje diskvalifikacines pražangas užsidirbo „Vytauto“ krepšininkas Saulius Kulvietis bei „Lietkabelio“ puolėjas Žygimantas Skučas, taip nebegalėdami pasirodyti aikštelėje.

Sugrįžimas. Sėkmingiau kėlinį pradėję panevėžiečiai sugebėjo priartėti ir sumažinti skirtumą iki 7 taškų (48:41). Prieš lemiamą ketvirtį „Vytautas“ turėjo 6 taškų pranašumą (58:52).

Drama. Sužaidus porą minučių skirtumas šoktelėjo iki 9 taškų (63:54). „Lietkabelis“ atsakė 8 taškais ir sumažino deficitą iki minimalaus (63:62). Likus žaisti tris minutes „Vytautas“ turėjo 3 taškų pranašumą (68:65). Visgi, netrukus skirtumas sumažėjo iki 2 taškų (71:69) ir lemiamai atakai „Lietkabelis“ turėjo 10 sekundžių. Laimei, Donatas Tarolis paskutinę akimirką pataisė netaiklų komandos draugo metimą ir panevėžiečiams išplėšė pratęsimą – 71:71

Pratęsimas. Prabėgus pusei pratęsimo „Lietkabelis“ jau turėjo 6 taškų persvarą (72:78), o likus minutei komandas skyrė 8 taškai (72:80). Visgi, Martynas Linkevičius pataikė tritaškį (75:80), tačiau kitoje atakoje Kšištofas Lavrinovičius atsakė dvitaškiu (75:82). Per likusias sekundes „Vytautas“ nesukūrė stebuklo ir pergalę šventė panevėžiečiai – 75:85

„Vytautas“: A.Valeika (10 atk. kam.) 17 tšk., V.Lipkevičius (9 atk. kam.) 14 tšk., S.Kulvietis 12 tšk., M.Kupšas 8 tšk.

„Lietkabelis“: K.Lavrinovičius (9 atk. kam.) 25 tšk., L.Williamsas (6 rez. perd.) 17 tšk., M.Lukauskis (6 atk. kam.) 12 tšk., Ž.Skučas 8 tšk.