Kaune vykusiame Eurolygos finale įspūdingame finale turnyro čempionais tapo  Madrido „Real“ krepšininkai, kurie po atkaklios kovos ir lemiamo metimo 79:78 palaužė Pirėjo „Olympiakos“.

Graikai didžiąją dalį buvo priekyje, bet ispanai niekaip nepasidavė ir visada išliko šalia varžovų. Kelių tritaškių dėka paskutinėmis sekundėmis jie jau kvėpavo varžovams į nugarą.

O galiausiai lemiamu metimu tapo taiklus Sergio Llullo šūvis likus maždaug 3 sekundėms.

„Olympiacos“ dar turėjo laiko atsakymui, bet Koustas Sloukas buvo netaiklus ir ispanai šventė fantastišką pergalę.

„Sunku, sunku, žaidėme gerai visą mačą, bet viską nulėmė vienas paskutinis metimas. Kovojo abi komandos, bet sunku susitaikyti, kad viską lėmė šis lemiamas metimas.

Sudėtinga, sunku susitaikyti, bet toks tas krepšinis. Laimi tik vienas, gaila, kad šįkart tai buvome ne mes“, – po mačo sakė „Olympiakos“ gynėjas Isaiah Canaanas, susitikime pelnęs 21 tašką.

Beje, jis finalo dieną šventė savo 32-ąjį gimtadienį.

Tuo tarpu komandos veteranas Kostas Papanikolou nedaugžodžiavo, o tik pripažino, kad tai buvo labai skaudus pralaimėjimas.

„Tai yra labai pralaimėjimas. Tokiose rungtynėse viską lemia smulkūs dalykai. Kažkur atkovotas kamuolys, gynybos momentas ar panašiai. Taip viskas gali pasvirti nuo vienos pusės į kitą, o varžovai tą išnaudojo. Deja, bet toks jau krepšinis ir taip nutinka“, – sakė graikas.

Tuo tarpu naudingiausias sezono turnyras krepšininkas, kuris komandą tempė ir finale, Saša Vezenkovas, sunkiai galėjo tramdyti emocijas.

Bulgaras finale pelnė 29 taškus, bet to buvo maža.

„Mačo pabaigoje nekontroliavome žaidimo, leidome paskutinėmis minutėmis jiems išsimesti patogius metimus, o tokia komanda kaip „Real“ tą puikiai išnaudojo.

Bet gyvenimas tęsiasi. Dabar sunku, bet bus geriau. Mes, kaip komanda, nukeliavome ilgą kelią, puikiai žaidėme iki pat paskutinės minutės. Ačiū ir fantastiškiems sirgaliams už tokį palaikymą“, – teigė A. Vezenkovas.

Po mačo mintimis apie finalą pasidalijo ir buvęs žalgirietis Thomasas Walkupas.

„Jie puiki komanda, visada tiki savimi iki pat paskutinės minutėmis. Gaila, liūdna, mūsų fanai buvo nuostabūs. Gaila dėl sirgalių ar šeimos narių, kurie mus palaikė.

Buvo puiku, visada gera čia sugrįžti, Kaunas (rengdamas finalinį ketvertą, – aut. past.) padarė puikų darbą“, – sakė T. Walkupas.