19
NBA finalas: „Warriors“ – „Cavaliers“ dvikova (nuotr. SCANPIX)

Nemalonus tyčinis spustelėjimas žemiau juostos supykdė „Golden State Warriors“ komandą ir ji, vedama Stepho Curry, pergalingai pradėjo NBA finalo seriją iki keturių pergalių. Čempionų titulą ginantys krepšininkai Oklande 104:89 įveikė LeBroną Jamesą ir „Cleveland Cavaliers“.

19

Likus žaisti 38 sekundes iki trečiojo kėlinio pabaigos „Warriors“ pranašumas buvo itin trapus - 71:68. Tuomet Klivlando ekipos gynėjas Matthew Dellavedova prarado kamuolį ir griebė Andre Iguodalai už genitalijų.

Peržiūrėję vaizdo medžiagą teisėjai nieko daugiau nei įprasta pražanga neįžvelgė, tačiau „Warriors“ atkeršijo savo būdu ir pradėjo spurtą 19:6. Tiesa, prieš trečiąjį kėlinį „kariai“ buvo susikrovę 14 taškų pranašumą, tačiau jį iššvaistė. Treneris Steve‘as Kerras reagavo audringai – per minutės pertraukėlę kumščiu iš pykčio sutrupino taktikos lentelę.

„Tai padėjo nuleisti garą ir pyktį. Geriau jau tai daryti su lentele, nei su žaidėju“, - vėliau kalbėjo strategas. „Cavaliers“ komandai pavyko net išsiveržti į priekį 64:63, tačiau po minėto grybšnio į genitalijas viskas pasikeitė „Warriors“ naudai.

Rungtynių geriausias žaidėjas buvo Shaunas Livingstonas. Vidutiniškai per atkrintamąsias rungtynes 8,1 taško pelnantis krepšininkas šįkart pelnė 20 ir pasiekė karjeros rekordą. Apskritai atsarginis žaidėjų suolelis buvo gerokai pranašesnis už „Cavaliers“ - 45:10. „Jie įsuko žaidimą ir laimėjo mums šią dvikovą“, - teigė S. Curry.

„Cavaliers“ komandoje LeBronas Jamesas buvo per plauką nuo trigubo dublio – 23 taškai, 12 atkovotų kamuolių ir 9 rezultatyvūs perdavimai. Nuo trigubo dublio netoli buvo ir „Warriors“ žaidėjas Draymondas Greenas – atitinkamai pelnęs 16 taškų, atkovojęs 11 kamuolių ir atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus.

Aštuntą kartą NBA finalo serijoje žaidžianti „Golden State Warriors“ komanda anksčiau čempione tapo keturis kartus – 1947, 1956, 1975 ir 2015 metais. „Cavaliers“ ekipai tai trečiasis finalas, o pirmieji du – 2007 ir 2015 metais – buvo nesėkmingi.

Praėjusių metų finalo serijoje „Golden State Warriors“ klubas Klivlando krepšininkus nugalėjo šešiose rungtynėse – 4-2 (108:100, 92:95, 91:96, 103:82, 104:91, 105:97).