Italijos sostinėje vykstančiame 51-ajame tarptautiniame "Sette colli" plaukimo turnyre šeštadienį auksą moterų 50 m rungtyje krūtine iškovojo Rūta Meilutytė.

Olimpinės čempionės rezultatas aštuonių dalyvių finale - 29,90 sekundės - geriausias sezono rezultatas pasaulyje bei šio turnyro rekordas.

Geriausias R.Meilutytės rezultatas - 30,13 sek. - buvo ir 50 m krūtine kvalifikacijoje. Iš viso šioje rungtyje varžėsi 51 plaukikė.

Šeštadienį R.Meilutytė dalyvavo ir 100 m laisvuoju stiliumi kvalifikacijoje, tačiau tarp 79 dalyvių buvo dešimta (56,18 sek.) ir į finalą nepateko.

Bronzą vyrų 50 m krūtine finale iškovojo Giedrius Titenis - 27,66 sekundės. Dar sėkmingiau lietuviui susiklostė šios rungties kvalifikacinės varžybos, kuriose jis buvo antras tarp 52 plaukikų bei tapo Lietuvos rekordininku - 27,40 sekundės. Ankstesnis šalies rekordas - 27,25 sekundės nuo 2009 metų taip pat priklausė G.Titeniui.

Vyrų 100 m nugara distancijoje Danas Rapšys (55,17 sek.) finale buvo ketvirtas, o nuo bronzos lietuvį skyrė vos 0,09 sekundė.

Šios rungties kvalifikacijoje D.Rapšio rezultatas (55,84 sek.) tarp 54 plaukikų buvo septintas.

Simonas Bilis šeštadienį plaukė 200 m distanciją laisvuoju stiliumi ir tarp 56 dalyvių užėmė 31-ą vietą - 1 minutė 53,51 sekundės.

Turnyre Romoje penktadienį aukso apdovanojimą pelnė G.Titenis, iškovojęs pirmąją vietą 100 m krūtine nuotolyje - 59,75 sekundės.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.