Plaukikas Edgaras Matakas iškovojo pasaulio čempionato sidabrą

papildyta sportininkų komentarais 22.15 val.

Edgaras Matakas pasaulio čempionate iškovojo sidabro medalį Madeiros saloje Portugalijoje prasidėjusiose žmonių su negalia planetos pirmenybėse. Lietuvos paralimpietis liko antras savo pagrindinėje rungtyje – plaukime 50 metrų laisvu stiliumi.

Ramūno Leono treniruojamas kaunietis, besivaržantis visiškai nematančių plaukikų S11 klasėje, nuotolį įveikė per 26,19 sek. Ir pasidabino pasaulio čempionato sidabro medaliu.

„Faktas, kad norėjau plaukti greičiau nei ryte, bet gavosi kaip gavosi. Džiaugiuosi, kad pavyko iškovoti sidabrą. Neturėjau dar sidabro iš pasaulio čempionato, o dabar turiu jau kolekciją. Prie aukso ir bronzos dabar pridėjau sidabrą, tai pilna kolekcija gaunasi. Džiaugiuosi, viskas liuks“, – sakė E. Matakas.

E. Matakas pernai tapo šios rungties Europos čempionu, o Tokijo vasaros paralimpinėse žaidynėse pelnė bronzos apdovanojimą. Beje, Senojo žemyno čempionu kaunietis tapo tame pačiame Funšalio baseine.

Finale plaukusi Lietuvos rinktinės sportininkė 16-metė pasaulio čempionato debiutantė Gabrielė Čepavičiūtė liko septinta 100 metrų plaukimo nugara rungtyje.

Rasos Mažutaitienės auklėtinė, rungtyniaujanti S6 klasėje, 100 metrų plaukimo nugara finale pademonstravo septintą rezultatą tarp finale likusių rungties dalyvių – 1 min. 38.43 sek.

G. Čepavičiūtė beveik sekunde pagerino savo rezultatą (1 min 39.41 sek.), su kuriuo pateko į rungties finalą.

„Džiaugiuosi, kad pavyko plaukti greičiau nei atrankoje. Kas padėjo sutaupyti tą sekundę? Poilsis, maistas ir miegas. Po atrankos jaučiausi nekaip dėl laiko, nenorėjau taip jaustis ir finale“, – sakė G. Čepavičiūtė.

Lietuvos plaukikai Funšalio baseine dar varžysis antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį.