34
„Rytas“ – „Bahčešehir“  (Žygimantas Gedvila/ BNS nuotr.)

Vilniaus „Jeep“ arenoje antradienio vakarą pirmąją FIBA čempionų lygos „TOP-16“ etapo pergalę nuskynė Vilniaus „Rytas“ (1-1). Rezultatu 95:88 (26:13, 22:17, 22:26, 25:31) jie įveikė Stambulo „Bahčešehir“ klubą (0-2).

34

Vilniečiai savo dominavimą namų arenoje demonstravo jau nuo pirmojo kėlinio. Jau po pirmojo ketvirčio „Rytas“ turėjo dviženklę persvarą (26-14).

Po tokios pradžios šeimininkai tik dar labiau įsisiautėjo antrajame kėlinyje. Jau po pirmų dviejų minučių „Rytas“ į priekį išsiveržė 18 taškų, o situacijos nepagerino ir pramestos Jameso Gisto baudos.

Po ilgosios pertraukos į aikštelę su 20 taškų persvara grįžę vilniečiai šiek tiek slystelėjo. Trečiąjį kėlinį pradėjo pasyviai ir svečiai priartėjo 50-43. Po tokios atkarpos G. Žibėnas pagalbos ieškojo imdamas minutės pertraukėlę, po kurios „Rytas“ sugebėjo atitrūkti ir kėlinį baigė 70-57.

Ketvirtajame kėlinyje atmosfera ir toliau kaito. Nors vilniečiai stengėsi išlaikyti dviženklę persvarą, „Bahčešehir“ krepšininkai taikliais metimais ją sėkmingai mažindavo. Svečiai likus porai kėlinio minučių priartėjo per 5 taškus.

Sirgaliams vilniečiai nusiraminti neleido iki pat paskutinės mačo minutės. Komandos taškų sąskaitą pildantiems „Ryto“ krepšininkams ant kulnų lipo svečiai, o likus 50 sekundžių G. Žibėnas prašė minutės pertraukėlės.

Likus vos 20 sekundžių, komandas skyrė 5 taškai, o Stambulo krepšininkas Y. Sonsirma bandė įsivelti į konfliktą su „Ryto“ lyderiu M. Fosteriu, tačiau pastarasis įsisiautėjusio priešininko vengė.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 30 (5/9 dvit., 5/8 trit., 5/6 baud.), Gytis Radzevičius (3/4 trit., 7 atk. kam.) ir Martynas Echodas po 11, Benedekas Varadi 10 (1/7 trit.), Gytis Masiulis ir Jarvisas Williamsas po 9, Margiris Normantas 8.

„Bahčešehir“: Jerry Boutsiele‘as 23 (8/11 dvit., 7/8 baud., 10 atk. kam., 31 n. b.), Jamaras Smithas 19, Langstonas Hallas 13 (8 rez. perd.), Jaka Blažičius 11 (9/10 baud.), Muhammedas Baygulas 8.