Etiopijos bėgikas Selemonas Barega iškovojo pirmąjį aukso medalį penktadienį Tokijuje prasidėjusiose lengvisios atletikos varžybose.

10 000 m rungtyje virė atkakli kova, o iki finišo tiesiosios likus 300 metų į priekį išsiveržęs etiopas neužleido turimos pozicijos, nors jam ant kulnų mynė du Ugandos bėgikai.

Etiopijos sportininkas užfiksavo (27:43.22 min.) laiką, o už jo liko du Ugandos atstovai – pasaulio rekordo savininkas Joshua Cheptegei (27:43.63) ir Jacobas Kiplimo (27:43.88).

Iki šiol 21-erių Barega neturėjo jokių skambių apdovanojimų 10 000 m bėgimo rungtyje, tačiau yra laimėjęs pasaulio čempionato sidabro medalį 5 000 m distancijoje.

Įtemptą rungtynių finišą žiūrėkite straipsnio viršuje.