Pirmąją pergalę „Utenis“ iškovojo minimaliu rezultatu

Utenos „Utenis“ iškovojo pirmąją pergalę „SMScredit.lt A lygoje“. Paskutines namų rungtynes Visagine žaidusi Aukštaitijos komanda minimalia persvara 1:0 (0:0) įveikė Kauno „Stumbrą“ ir pasivijo jį turnyro lentelėje. Pergalingą įvartį pelnė iš peržiūros Ispanijoje grįžęs Eligijus Jankauskas.

Iškovoti taškus prieš rungtynes žadėjo abi komandos, todėl nuo pirmųjų minučių stengėsi žaisti atakuojanti futbolą. Pirmieji pavojingą momentą sukūrė svečiai, bet Roberto Vėževičiaus bandymas buvo stiprus, tačiau netaiklus. Vėliau, Lukui Čerkauskui grąžinus kamuolį iš užribio, visiškas laisvas Vilius Armanavičius smūgiavo nestipriai, todėl Vitalijui Myrnui problemų nekilo.

Kėlinio viduryje kauniečių vartininko Evano Alexandrow-Ridley budrumą klastingu smūgiu patikrino Mykolas Krasnovskis. Uteniškis smūgiavo praktiškai be užsimojimo pažeme iš baudos aikštelės prieigų. Po kelių minučių „Utenis“ perėmė kamuolį aikštės viduryje ir surengė greitą išpuolį, kurį smūgiu virš vartų užbaigė Eligijus Jankauskas.

Artėjant pertraukai, „Stumbras“ padidino spaudimą, po kurio V.Myrnui teko šuoliu gelbėti komandą ir už vartų nukreipti pavojingiausią kėlinyje Emersono Vazo šūvį iš baudos aikštelės krašto. Netrukus pakėlus kampinį, už galvos griebėsi ir Martynas Zaleckis, koja mušęs virš vartų iš kelių metrų atstumo.

A.Alexandrow-Ridley suklydo po perdavimo iš krašto. Vartininkas sužaidė ne visai užtikrinai ir kumščiu numušė kamuolį Robertui Freidgeimui.  Po aikštės šeimininkų gynėjo smūgio į tuščios vartus skriejusį kamuolį atmušė M.Zaleckis.

Iškart po pertraukos V.Myrnui teko šuoliu gaudyti kamuolį po tolimo Francisco Floreso smūgio, tačiau po to pirmajame kėlinyje smagiai judėjusi „Stumbro“ puolimo mašina ėmė buksuoti.

Jau tapo tradicija, kad „Utenis“ antrą dvikovos pusę žaidžia pastebimai geriau. Vos aikštėje po keitimo pasirodęs Jevgenijus Morozas sukūrė didelį pavojų prie svečių vartų. Link baudos aikštelės prasiveržęs saugas privertė meistriškumą demonstruoti „Stumbro“ vartininką.

Vėliau A.Alexandrow-Ridley dusyk gelbėjo kauniečius nuo didelių nemalonumų. Iš pradžių jis atrėmė pavojingą Tomo Dombrauskio smūgį iš aštraus kampo, o netrukus – ir pakartotinį J.Morozo bandymą iš kito baudos aikštelės krašto.

69-ą minutę „Utenis“ pirmą kartą šiame sezone išsiveržė į priekį. Po Luko Artimavičiaus perdavimo iš aikštės gilumos L.Čerkauską aplenkęs E.Jankauskas galva pasiuntė kamuolį į tinklą.

Per likusį laiką „Stumbras“ stengėsi išgelbėti rungtynes, tačiau gynybos, prieš kurią vargo ir čempionato lyderiai, pralaužti nesisekė. Rungtynių pabaigoje nedaug trūko Giorgio Russo. Italas nusimetė sau kamuolį ir techniškai mušė iš sudėtingos situacijos, bet V.Myrnas šuoliu smūgį atrėmė.