REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po įnirtingų laikinosios vyriausybės sąjungininkės - Etiopijos - pajėgų ir sukilėlių partizanų susirėmimų Mogadiše, per kuriuos žuvo 14 žmonių, gatvėmis buvo valkiojamas vieno kario lavonas, pranešė liudininkai.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak liudininkų, gyventojai padegė dviejų žuvusių kareivių kūnus, o dar vieną valkiojo gatvėmis. Tai priminė dramatiškus 1993 metų įvykius, kai Somalio sostinėje buvo valkiojami JAV jūrų pėstininkų iš numušto sraigtasparnio "Black Hawk" kūnai.

REKLAMA

Susirėmimai, per kuriuos buvo panaudota ir sunkioji artilerija, užvirė po to, kai sukilėliai paleido ugnį į buvusį Gynybos ministerijos štabą, kur įsikūrę Somalio vyriausybę remiantys Etiopijos kariai. Per susirėmimus žuvo šeši uniformuoti kareiviai ir aštuoni civiliai gyventojai.

Šimtai įtūžusių gyventojų Baruvos rajone džiūgavo degindami dviejų žuvusių kareivių lavonus.

"Jūs ir etiopai mirsite", "Šalin Somalio karius", "Sudeginsime jus gyvus", - šaukė minia.

Viena moteris, rankoje laikiusi mačetę, šūkavo nešvankybes prieš Etiopijos ir Somalio karius ir užlipo ant kito kareivio lavono, kuris buvo velkamas už virvės, pririštos prie pėdų, sakė vienas AFP korespondentas.

REKLAMA
REKLAMA

Ar tai buvo Somalio, ar Etiopijos kariai, neaišku.

Didžiausios Mogadišo Medinos ligoninės gydytojai teigė laukiantys daug nukentėjusiųjų.

"Šiuo metu ligoninėje yra 25 sužeistieji. Tarp jų yra civilių gyventojų ir kovotojų iš abiejų pusių", - sakė gydytojas Mohamedas Ali (Mohamedas Alis).

Etiopijos - Somalio pajėgų ir kaukėtų sukilėlių, įtariamų islamistų kovotojų, susirėmimai įsiplieskė kitą dieną po to, kai prie jūros esančioje sostinėje skaičius buvo padidintas Somalio karių ir Afrikos Sąjungos (AS) taikdarių kontingento skaičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

8 tūkst. AS karių turi padėti Somalio vyriausybei atkovoti kontrolę.

Laikinoji vyriausybė perėmė Mogadišą gruodžio pabaigoje, kai per trumpą karą Somalio ir Etiopijos pajėgos privertė pasitraukti karinę islamistų grupuotę, kuri paskutinį 2006 metų pusmetį kontroliavo didžiąją dalį Pietų Somalio.

AS taikdariai iš Ugandos siekia padėti vyriausybei perimti anarchijos krečiamos šalies kontrolę. Tačiau ugandiečius, kaip ir etiopus, daugelis Somalio gyventojų laiko nepageidautinais įsiveržėliais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų