0

Martynas Pocius – žurnalistas egzotiška Lietuvos krepšinyje pavarde. Martynas atidžiai stebėjo Lietuvos grandų dvikovą ir išskyrė penkias kauniečių pergalės priežastis.

Pergalę, užtikrinusią Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliariojo sezono nugalėtojo vardą, iškovojo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, namuose 86:81 (12:24, 24:24, 26:17, 21:19) grandų dvikovoje pranokę Vilniaus „Lietuvos rytą“.

1. Kova dėl atšokusių kamuolių - 23:30. Nors “Žalgiris” pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių, verta pastebėti, kad esminę persvarą “Lietuvos rytas” įgijo tragiškame kauniečiams pirmajame kėlinuke, kuriame svečiai iš Vilniaus, žaidę be Lawrence‘o Robertso, kovą po lenta laimėjo 12:2, net 5 kartus kamuolį atkovodami po aikštelės šeimininkų krepšiu. Nuo antrojo kėlinuko tokią prabangą vilniečiams “Žalgirio” krepšininkai suteikdavo retai.

2. Mantas Kalnietis. Ar dėl DeJuano Collinso diskvalifikacijos pailgėjęs žaidimo laikas teigiamai atsilieps Manto žaidimo kreivei, kaip teigė jis pats, pamatysime ateities kovose. Tačiau būtent šis “Žalgirio” gynėjas dviem tritaškiais antrajame kėlinyje pradėjo tą aikštelės šeimininkų spurtą, po kurio Kauno klubas pradėjo tirpdyti 18 taškų deficitą. Trečiajame ketvirtyje Mantas pataikė savo ketvirtąjį tolimą metimą, vėliau aštriai prasiveržė ir puikiu perdavimu surado Milovaną Rakovičių, kuris pelnė taškus su varžovo pražanga. Kėlinuko pabaigoje charakteringu reidu per visą aikštelę surengė bene pirmą “Žalgirio” greitą ataką rungtynėse. Puikų pasirodymą vainikavo arenos stogą nunešęs dėjimas rungtynių pabaigoje, po kurio kauniečiai įgijo 3 taškų pranašumą.

3. Gynybos sistemų kaitaliojimas. “Žalgirio” gynyboje pamatėme visko – nuo asmeninės gynybos, vangios ir lėtos dvikovos pradžioje, iki visos aikštės spaudimo, pereinančio į “aikštės” gynybos sistemą dvikovos pabaigoje. Būtent prieš “aikštę” Vilniaus komandos puolimas ėmė buksuoti, ypač kai kamuolį įžaidinėjo Aleksandras Rasičius. Tyrese’ui Rice’ui individualiais reidais dar pavykdavo rasti skylių prie kauniečių krepšio, tačiau deriniai, prabėgimai, stengiantis išvesti „metiką“ į laisvą plotą, buvo nesunkiai išgaudomi. Antroje rungtynių pusėje buvo pakoreguota ir asmeninė gynyba, imta dvigubinti gynybą prieš Joną Valančiūną, kuris po kelių nesėkmingų reidų buvo pakeistas. “Lietuvos rytas” savo varžovams gynybos sistemų įvairove “gyvenimo negadino”, todėl, rungtynėms įsibėgėjant, „Žalgirio“ puolimas prie vilniečių gynybinių bastionų prisitaikė.

4. Įžaidėjų ir aukštaūgių ryšys. Pirmoje rungtynių pusėje „Žalgirio“ aukštaūgiai kamuoliai maitinami nebuvo ir tiesiog vegetavo puolime, badą malšindami pavieniais, labiau atsitiktiniais nei planuotais perdavimais. M.Rakovičius ir Paulius Jankūnas bandė prašyti kamuolio, „centruodamas“ nugara į krepšį, tačiau gynėjai tokius prašymus ignoravo. Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštelėje pasikeitė. Negalima paneigti, kad pokyčiams įtakos turėjo ženkliai pagerėjęs “Žalgirio” snaiperių pataikymas iš toli, nes pirmajame kėlinuke “Lietuvos rytas” gynybą koncentravo arčiau krepšio. Tuo tarpu, pradėjus pataikyti tritaškius, vilniečių priekinės linijos žaidėjams teko palikti pozicijas kilti link tritaškio linijos ir sudaryti kauniečiams erdvės žaidimui du prieš du. Šis žaidimo elementas buvo ypač svarbus paskutiniajame kėlinuke, kai lengvus taškus, kartais net su varžovų pražangomis, ėmė rinkti tiek M. Rakovičius, tiek Robertas Javtokas po puikių ir labai savalaikių Marko Popovičiaus perdavimų.

5. Ribota rotacija. Savaime suprantama, tai “Žalgiriui” pavyko toli gražu ne iš gero gyvenimo. Komandoje nelikus amerikiečių bei dėl traumų negalint žaisti Mindaugui Kuzminskui ir Mario Delašui, Aleksandras Trifunovičius rungtynėse registravo visus likusius 10 žaidėjų, iš kurių šio sezono naujausias žaliai baltų “naujokas” Žygimantas Janavičius bet kuriuo atveju vargu ar būtų sulaukęs didesnio trenerio pasitikėjimo, o Tado Klimavičiaus minučių skaičių savo žaidimu susimažino pats puolėjas. Todėl šiandien sulaukėme bene istorinių rungtynių šiame “Žalgirio” sezone, kai didžiąją dalį krūvio pasidalino aštuoni krepšininkai. Būtent tokį rotacijos modelį, kai rungtynes „atidirba“ 7-8 žaidėjai, naudoja didžioji dalis krepšinio trenerių, esant svarbioms ir įtemptoms rungtynėms. Likę krepšininkai aikštelėje pasirodo su konkrečiomis „taktinėmis“ užduotimis arba „iš reikalo“ - dėl pagrindinių krepšininkų surinktų pražangų.

TAIP PAT SKAITYKITE:

R. Javtokas: pirmoje pusėje Lietuvos rytas“ mus supykdė

T. Delininkaitis: žinojome, kad vilniečiai visada gerai pradeda pirmą kėlinį, bet pasimovėme

R. Seibutis: šiandien „Žalgiriui“ pasisekė

M. Kalnietis džiaugėsi žaidimo laiku, o J. Valančiūnas nežino, kas jam nutiko po ilgosios pertraukos

S. Babrauskas: „Žalgiris“ už mus geriau pataikė tik tritaškius, visa kita buvo mūsų pusėje

A. Trifunovičius: pirmoje mačo dalyje buvome tik žiūrovai

A. Džikičius: tai paskutinis kartas, kai mus „Žalgiris“ įveikė ginantis zona