Pergalę NBA reguliariajame sezone iškovojo Jono Valančiūno atstovaujamas Naujojo Orleano „Pelicans“ klubas. Lietuvio komanda namuose 113:106 sugebėjo įveikti Luka Dončiaus ir Kyrie Irvingo Dalaso „Mavericks“ komandą.

Į pergalę „Pelicans“ už ausų ištempė CJ. McCollumas – jis per paskutines 4 minutes surinko 13 iš 32 savo pelnytų taškų.

J. Valančiūnas ant parketo šįkart praleido tik 6,48 min., per kurias nė karto nemetė į krepšį, atkovojo 4 kamuolius, atliko du rezultatyvius perdavimus, kartą blokavo varžovo metimą, prasižengė dukart ir suklydo net 5 kartus.

Lietuvis neįsipaišė į rungtynių kontektą – J. Valančiūnas rungtynes pradėjo starto penkete, tačiau per mažiau nei dvi minutes gavo 2 asmenines pražangas ir treneriu sprendimu atsisėdo ant suolelio.

Nuo jo uteniškis pakilo tik trečiojo kėlinio pradžioje, tačiau kelis kartus suklydo, vėl sėdo ant suolo ir daugiau nuo jo nepakilo.

Šiame mače įvairių sužeidimų patyrė abiejų komandų krepšininkai. Rungtynės anksčiau laiko baigėsi vienam „Pelicans“ lyderių Brandonui Ingramui, kuris antrajame kėlinyje pasisuko dešinę čiurną. Iki traumos B. Ingramas buvo spėjęs pelnyti 12 taškų.

Panašus likimas netrukus ištiko ir didžiausią rungtynių žvaigždę L. Dončičių – slovėnas trečiajame kėlinyje pasitempė dešinį šlaunies raumenį ir į rungtynes nebegrįžo. Prieš susižeisdamas „Mavericks“ veidas buvo spėjęs pelnyti 15 taškų.

Trečiajame kėlinyje „Pelicans“ pirmavo 19 taškų skirtumu, tačiau tuomet Dalaso klubas spurtavo 12:0 ir intriga sugrįžo.

Iki rungtynių pabaigos likus 4 minutėms J. Valančiūno klubas pirmavo 97:94, o nuo papildomų intrigų šeimininkus apsaugojo svarbiausiu metu taškus rinkęs CJ. McCollumas.

Jam talkino 16 taškų pelnęs Trey Murphy III, Jaxsonas Hayesas (14) ir Herbertas Jonesas (14).

Dalaso ekipoje rezultatyviausias buvo 27 taškus surinkęs, 6 kamuolius atkovojęs ir 4 rezultatyvius perdavimus atlikęs K. Irvingas.

Po šio mačo Vakarų konferencijoje „Pelicans“ su 32 pergalėmis ir 34 pralaimėjimais užima 10 vietą.

„Mavericks“ su 34 pergalėmis ir 33 pralaimėjimais Vakaruose yra septintas.