Lietuvos krepšinio lygos čempiono Kauno „Žalgirio“ komandos kapitonas 31-erių metų 203 cm ūgio Paulius Jankūnas ir Malagos „Unicaja“ (Ispanija) ekipos puolėjas antradienį 26-ąjį gimtadienį švęsiantis 205 cm ūgio Mindaugas Kuzminskas pateko tarp naudingiausių pirmosios 2015-2016 metų sezono prestižiškiausio Senajame žemyne ULEB Eurolygos vyrų krepšinio klubų turnyro savaitės žaidėjų.

P. Jankūnas surinko 25 naudingumo balus ir užėmė trečią vietą, o M. Kuzminskas su 24 naudingumo balais liko ketvirtas.

„Žalgirio“ krepšininkai pirmosios sezono rungtynėse penktadienį svečiuose 66:62 įveikė Zelionos Guros „Stelmet“ (Lenkija) ekipą, o dvigubu dubliu prie pergalės prisidėjęs P. Jankūnas pelnė 17 taškų, po krepšiais atkovojo 11 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 varžovų metimus, po 3 sykius suklydo ir prasižengė bei išprovokavo 6 varžovų pražangas. Per 24 žaidimo minutes (24:04) kapitonas prametė abu tritaškius, pataikė 6 dvitaškius iš 11 bei realizavo 5 baudų metimus iš 6.

„Unicaja“ komanda ketvirtadienį savo aikštėje 76:71 įveikė Bambergo „Brose Baskets“ (Vokietija) krepšininkus, o rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs M. Kuzminskas pelnė 18 taškų, atkovojo 5 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo du varžovų metimus, sykį suklydo ir privartė varžovus prasižengti 3 kartus. Per nepilnas 22 minutes (21:52) Europos vicečempionas pataikė 2 tritaškius iš 5, 5 dvitaškius iš 8 bei 2 baudų metimus iš 3.

Naudingiausiu savaitės žaidėju su 26 balais tapo Pirėjo „Olympiacos“ (Graikija) klubo vidurio puolėjas 23-jų metų 209 cm ūgio amerikietis Patricas Youngas. „Olympiacos“ komanda ketvirtadienį savo aikštėje 76:61 nugalėjo Zagrebo „Cedevita“ (Kroatija) penketuką, o amerikietis nugalėtojams pelnė 16 taškų, atkovojo 6 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 4 varžovų metimus, sykį suklydo, 4 kartus prasižengė ir išprovokavo 7 svečių pražangas. Per 23 su puse žaidimo minutės (23:26) P. Youngas pataikė 6 dvitaškius iš 9 bei realizavo 4 baudų metimus iš 7.

Taip pat 26 naudingumo balus pirmąją turnyro savaitę surinko ir 31-erių metų 181 cm ūgio vokietis Heiko Schaffartzikas, tačiau jo Limožo CSP (Prancūzija) klubas savo aikštėje 77:89 nusileido Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkams, tad vokietis liko antras.

Pirmosios savaitės naudingiausių žaidėjų penketuką užbaigia po 23 balus surinkę 25-erių metų 210 cm ūgio čekas Janas Vesely'as (Stambulo „Fenerbahče“, Turkija) ir 30-metis 202 cm ūgio graikas Georgios Printezis (Pirėjo „Olympiacos“, Graikija).