Praėjusį sekmadienį Anykščiuose startavo paskutinis „Dviračių maratonų taurės 2012“ etapas. Daugiau nei 900 dviračių sporto profesionalų ir mėgėjų stojo į paskutinį šių metų startą, kad išsidalintų nugalėtojų ir prizininkų medalius. Paskelbus patikslintus galutinius visų penkių etapų rezultatus paaiškėjo, kad Lietuvos kalnų dviračių maratonų čempionais tapo Andrejus Dolgovas iš Kauno ir vilnietė Kristina Banevičiūtė, teigiam pranešime spaudai.

Anykščių etapo prizininkai paaiškėjo finiše

Penktajame Anykščių etape vyko įnirtinga kova. Nors lietus ir kėsinosi atvėsinti sportininkų emocijas, tačiau 56 km trasą įveikę dviratininkai vietas dalinosi finišo tiesiojoje. Net 4 sportininkai finišavo trijų sekundžių intervale, taip padovanodami žiūrovams gražų ir kovingą finišą. Vyrų elito grupėje nugalėjo vilnietis Edgaras Kovaliovas, trasoje užtrukęs 1 val. 51 min. 54 sek. Su juo kartu finišavo ir liko antras klaipėdietis Simas Kondrotas. Trečias liko kaunietis Andrejus Dolgovas.

Moterų elito grupės finišas taip pat buvo įtemptas. Pirmoji finišo liniją kirto Tatjana Kaliakina, 56 km įveikusi per 2 val. 15 min. 36 sek. Antroje vietoje likusi Kristina Banevičiūtė atsiliko vos 3 dešimtąsias sekundės dalis. Trečia kiek daugiau atsilikusi liko Laura Braziulytė.

„Pasibaigęs dviračių maratonų taurės sezonas buvo ypatingas ne tik tuo, kad į startą stoja vis didesnis būrys entuziastų, bet ir ženkliai išaugusiu dviračių sporto lygiu Lietuvoje. Jau nebe vienetai, o visas būrys sportininkų pretenduoja į prizines vietas, laiko skirtumai tarp jų maži – stebime itin didelę konkurenciją. Mus taip pat labai džiugina, kad vis daugiau dalyvių mėgėjų ryžtasi įveikti pilną maratono distanciją ir varžytis su sportininkais. Itin gausūs dalyvių atsiliepimai ir raginimai organizatoriams byloja, kad daugelis aistringai įsitraukė į maratonų taurės varžybas“, – mintimis dalijosi renginio iniciatorius Arūnas Daugirdas.

Galutiniai rezultatai išrikiavo čempionus

Paskelbus galutinius paskutinio etapo rezultatus paaiškėjo šiais metais greičiausiais buvę sportininkai. Iki paskutinio etapo dar nebuvo aišku, kas išsidalins prizines vietas vyrų ir moterų elito grupėse, todėl kovoti Anykščių trasoje teko visiems. Vis dėlto, susumavus visų penkių „Dviračių maratonų taurės 2012“ etapų rezultatus paaiškėjo, kad vyrų elito medaliai iškeliavo į skirtingus Lietuvos miestus.

Pirmąją vietą ir Lietuvos čempiono titulą iškovojo Andrejus Dolgovas („Velomanija – Niskama“) iš Kauno. Antrasis liko „Top Team – Specialized“ komandos atstovas Edgaras Kovaliovas iš Vilniaus. Trečioji vieta atiteko Domui Manikui (Velostreet – Fuji team) iš Panevėžio.

Moterų elito grupėje visas prizines vietas iškovojo „Focus Vilnius“ atstovės. Lietuvos maratonų taurės čempione tapo Kristina Banevičiūtė, antroji – Tatjana Kaliakina, trečiąją vietą užėmė Laura Braziulytė. Verta paminėti, kad šių metų nugalėtoja K. Banevičiūtė šį titulą iškovoja antrus metus iš eilės.

Stipriausių elito sportininkų komandų TOP įskaitoje nugalėjo Kauno„Velomanija – Niskama“, antrąją vietą iškovojo „Focus Vilnius“ komanda, tretieji liko vilniečiai „Top Team – Specialized“. Maxi įskaitoje, kurioje nugalėtojų komanda renkama pagal daugiausiai komandos narių nuvažiuotus kilometrus, užtikrintą pirmąją vietą iškovojo „Velomanai“, antroji liko „Vilimeksas“ komanda, tretieji – „Cirko meškutės“.

Dviračių sporto renginiai populiarėja

Šiais metais buvo pastebimas nuoseklus dalyvių skaičiaus augimas. Kiekviename etape užsiregistruodavo ir savo jėgas išbandyti kalnų dviračių trasoje nuspręsdavo vis daugiau dviračių mėgėjų. Bendras „Dviračių maratonų taurės 2012“ dalyvių skaičius užtikrintai perkopė per 2 tūkstančius. Išbandyti organizatorių parengtas trasas ryžtasi tiek paprasti dviračių mėgėjai, tiek žinomi žmonės. Šiais metais trasose buvo galima pasivaržyti su olimpiniu čempionu Romu Ubartu, Dakaro dykumų ralį įveikusiu motociklininku Mindaugu Slapšiu, dainininku „Bavaru“ Juozu Liesiu ar „Sodros“ direktoriumi Mindaugu Sinkevičiumi.

Juozas Liesis šiose varžybose startavo paskatintas socialinės kampanijos, tačiau tai jam tapo iššūkiu. „Varžybose dalyvavau tam, kad pamatyčiau kalnus, juk tai buvo kalnų dviračių maratonas. Jis tapo didžiausiu mano 2012 metų iššūkiu, kurį įveikęs galėjau padėti ir globos namų vaikams. Buvau tikras, kad tai bus tik smagus pasivėžinimas mišku raižyta vietove. Suklydau – azartas sukunkuliavo jau starte pasijutus maza tūkstantinės dviratininkų upės dalimi. Didžiausia įveikta kalnų viršūne tapo finišas – jį pasiekiau, nes perlipau per „viskas, jėgų nebėra“. Jų užteko ir smagiai šventej po finišo,“ – teigia J. Liesis. Jo teigimu, kalnų dviračių maratonai yra skirti tiems, kuriems patinka įsimintinos pergalės. „Tik čia garantuotai laimi kiekvienas minantis dviratį – fantastiška kompanija, fantastiškas miško oras, fantastiški įspūdžiai visam gyvenimui. Aš vėl to noriu,“ – prisimena Juozas Liesis.

„Dviračių maratonų taurės“ etapus yra išbandęs ne vienas garsus Lietuvos sportininkas. „Mūsų organizuojamuose renginiuose mielai sudalyvauja ir daugiausiai pasiekę Lietuvos dviratininkai. Pavyzdžiui, pernai noriai Lietuvos kalnų dviračių trasas išbandė vienas garsiausių mūsų šalies dviratininkų Tomas Vaitkus, pasaulio treko elito atstovės Simona Krupeckaitė ir Gintarė Gaivenytė bei penkiakovininkas Andrejus Zadneprovskis. Nepaisant to, kokio rango profesionalai startuoja mūsų varžybose, jie čia atvyksta tam, kad populiarintų dviračių sportą Lietuvoje,“ – teigia varžybų organizatorius Giedrius Adamonis.

Visuose penkiuose etapuose startavę dviračių mėgėjai buvo apdovanoti „Aktyvumo medaliais“.

Visa informacija apie kalnų dviračių renginius, skirtus sportininkams ir mėgėjams pateikiama www.mtb.lt.