9
Pasaulio lengvosios atletikos čempionate – istorinis lenkų bėgikų triumfas (nuotr. SCANPIX)

Anglijos Birmingamo mieste vykusiame pasaulio uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate Lenkijos bėgikai sukūrė stebuklą.

9

4 po 400 metrų vyrų estafetės finale Lenkijos bėgikų ketvertas dramatiškai nugalėjo amerikiečius. Jakubas Krzewina paskutiniuose metruose spurtavo ir aplenkė Vernoną Norwoodą bei padovanojo Lenkijai auksą.

Kartu su juo mūsų kaimynų šalies garbę varžybose gynė Karolis Zalewskis, Rafalis Omelko ir Lukašas Krzewina.

Paskutinius 100 metrų stulbinančiu greičiu įveikę lenkai pagerino uždarų patalpų pasaulio čempionato rekordą – 3:01,77 min.

Praktiškai visą estafetę pirmavusi JAV rinktinė šį kartą tenkinosi sidarbo medaliais (3:01,97 min), o bronza atiteko belgams (3:02,51).

Įdomu, jog šioje rungtyje amerikiečių niekas nebuvo nugalėjęs net 14 metų.

Vienas iš Lenkijos bėgikų Rafalas Omelko prisipažino, kad negalėjo patikėti pergale: „Mums tai didelis šokas. Norėjome pasiekti Europos rekordą, bet nesitikėjome tokio rezultato ir net nesvajojome apie pasaulio rekordą.“

Netikėtas ir dramatiškas aukso medalis padėjo Lenkijai užimti trečiąją vietą galutinėje medalių lentelėje.

Lenkai Birmingame iškovojo du aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalį. Keturis iš penkių medalių Lenkijai iškovojo bėgikai.