Lahtyje (Suomija) vyko XXVII-asis pasaulio kariškų imtynių čempionatas. Mūsų šalies sportininkai rungėsi graikų-romėnų imtynių turnyre ir komandų įskaitoje užėmė aštuntą vietą tarp 19 ekipų.

„Čempionato išvakarėse susižeidė sunkiasvoris Mindaugas Mizgaitis, todėl skubiai pakeitėm išankstinį planą ir du atletus „permetėme“ į sunkesnes kategorijas – M. Ežerskis užėmė M. Mizgaičio vietą svoryje iki 120 kilogramų, o Vladislavas Lukaševičius jėgas išmėgino svorio kategorijoje iki 96 kilogramų.

Ant kilimo M. Ežerskis kovojo su 15-20 kilogramų sunkesniais varžovais, todėl tikėtis medalio iš tituluoto sportininko buvo nerealu“, – pasakojo rinktinės treneris Ruslanas Vartanovas.

Vis dėlto Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko grandinis Mindaugas Ežerskis užėmė penktą vietą. Jis pirmoje imtyje sugebėjo nugalėti vokietį Coscuną Efę (2:1/1:0), bet vėliau pralaimėjo iraniečiui Mohsenui Bashinchi (2:0/0:1/0:2) ir Vladimirui Berdzykui iš Baltarusijos (1:0/0:1/0:1).

Penktąsias vietas iškovojo dar trys Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai – Edgaras Venckaitis (66 kg, 15 dalyvių), Valdemaras Venckaitis (74 kg, 14 dalyvių) ir Laimutis Adomaitis (84 kg, 15 dalyvių).

Edgaras Venckaitis įveikė turką Emiką Bunyaminą (1:0/1:0) bei Amirą Derikvandį (4:0/0:1/1:0) iš Irano, tačiau nusileido lenkui Tomaszui Swierkui (0:1/1:0/0:1) ir ukrainiečiui Denisui Demiankovui (0:1/0:2).

Valdemaras Venckaitis nugalėjo suomį Kimą-Jusį Nurmelą (1:0/1:1) ir Abdelazizą El Ouadourį iš Maroko (6:0/7:2), bet patyrė pralaimėjimą kovoje su iraniečiu Masoudu Rashidianu (1:0/0:2/0:1) ir Rae-Goo Kangu iš Korėjos (1:2/1:0/0:1).

Laimutis Adomaitis buvo pranašesnis už lenką Pavelą Posladą (0:1/1:0/3:0) ir turką Niyami Daglarą (1:0/6:0), tačiau nusileido iraniečiui Moslemui Ranjbarui (0:1/0:1) ir slovakui Marianui Mihalikui (0:3/0:2).

Vladislavas Lukaševičius pirmą dvikovą pralaimėjo Zikelai Dawuer Jangui iš Kinijos ir tarp penkiolikos dalyvių liko priešpaskutinėje vietoje.