Ketvirtadienį pasaulio imtynių čempionate startavo klasikai. Mūsų šaliai atstovauja 2013 metų pasaulio jaunių vicečempionas Paulius Galkinas (77 kg) ir 2013 metų Europos ir pasaulio jaunimo čempionatų bronzinis prizininkas Romas Fridrikas (130 kg).

Sunkiasvorių turnyro kvalifikacinėje imtyje Romas Fridrikas 2:1 nugalėjo vengrą Dariuszą Attilą Viteką.

Kitame etape jis grumėsi su 2019 metų pasaulio jaunimo vicečempionu Colthonu Michaeliu Schultzu iš JAV ir paguldė savo varžovą ant menčių dar neįpusėjus pirmam kėliniui.

Ketvirtfinalio akistatoje su pasaulio vicečempionu Aminu Mirzazadehu iš Irano R. Fridrikas po pirmo kėlinuko pirmavo 1:0, tačiau antrame kėlinuke gavo įspėjimą ir dvikova baigėsi taikiai 1:1. Pagal papildomus kriterijus teisėjai pergalę skyrė iraniečiui.

R. Fridrikas dar gali grumtis dėl čempionato bronzos bei olimpinio kelialapio, tačiau jo likimas iraniečio rankose. Tam, kad lietuvis patektų į paguodos turnyrą, būtina, kad A. Mirzazade laimėtų pusfinalio imtį.

Tuo tarpu Paulius Galkinas (77 kg) neatlaikė Europos ir pasaulio čempiono Malkhaso Amoyano spaudimo ir pralaimėjo armėnui rezultatu 0:9. Tačiau ir čia nededamas taškas. Visai tikėtina, kad armėnas pateks į finalą ir atvers duris Pauliui į paguodos turnyrą.

Sėkmės atveju, tiek R. Fridrikas, tiek P. Galkinas paguodoje kovotų penktadienį.

REZULTATAI

GR - 130 kg 1/4 Finalo Amin MIRZAZADEH (IRI) - Romas FRIDRIKAS 1:1 (pralaimėjimas pagal kriterijus)

GR - 130 kg 1/8 Finalo Cohlton Michael SCHULTZ (USA) - Romas FRIDRIKAS 0:4 (pergalė mentėmis)

GR – 130 kg Kvalif. Romas FRIDRIKAS – Dariusz Attila VITEK (HUN) 2:1

GR – 77 kg 1/16 Finalo Paulius GALKINAS – Malkhas AMOYAN (ARM) 0:9