Nove Meste (Čekija), nepaisant prastų oro sąlygų, prasidėjo 2024 m. pasaulio biatlono čempionatas. Jame pirmąjį medalių komplektą dalinosi mišrių komandų estafetės lenktynių dalyviai.

Auksą lyjant lietui ir temperatūrai pakilus iki 5 laipsnių šilumos iškovojo beveik visą laiką pirmavę prancūzai (Ericas Perrot, Quentinas Fillonas Maillet, Justine Braisaz Bouchet ir Julia Simon). Jie suko 1 baudos ratą, panaudojo 9 papildomus šovinius ir finišavo per 1 val. 9 min. 24.4 sek. Prancūzai 45.2 sek. aplenkė galingą Norvegijos rinktinę (0 baudos ratų + 8 papildomi šoviniai) ir 1 min. 1.7 sek. – švedus (0+10).

Po antro etapo lyderiavę vokiečiai nukrito iki 5-os vietos, o prieš lemiamą etapą antri buvę šveicarai finišavo 4-i.

Lietuvos biatlono rinktinė (Maksimas Fominas, Vytautas Strolia, Lidija Žurauskaitė, Natalija Kočergina) užėmė 17-ą vietą (+6:36.6 min., 0+12). Taip jie pakartojo antrą geriausią rezultatą šalies istorijoje ir liko per vieną poziciją nuo rekordo pakartojimo.

M.Fominas pirmame etape šaudė neblogai (0+2), prarado 1 min. 39.9 sek. ir buvo 18-as. V.Strolia šaudė kiek prasčiau (0+3), bet prarado tik 56 sek. ir pakėlė Lietuvos rinktinę į 13-ą vietą. L.Žurauskaitė (0+2) pralaimėjo apie 58 sek. ir nukrito į 17-ą vietą, o N.Kočergina (0+5) prarado daugiau nei 3 min., bet išlaikė turėtą poziciją.

Ketvirtadienį numatyta poilsio diena, o penktadienį čempionatą pratęs moterų 7,5 km sprinto lenktynės.