Pasaulio krepšinio čempionato ketvirtfinaliuose buvo galima išvysti dvi skirtingas dienas. Jei per pirmus du mačus atkaklios kovos buvo mažai, tai kitose rungtynėse netrūko dramos.

Bilietus į pusfinalius pirmieji iškovojo serbai ir amerikiečiai, o vėliau prie jų prisijungė Vokietija ir Kanada. Pastarieji po dramatiškos ir daug kalbų sukėlusios akistatos 100:89 pranoko slovėnus.

Savo žygį medalių link užbaigė ir latviai, kurie po įtemptos kovos 79:81 nusileido vokiečiams. Latvius nuo dar vieno istorinio pasiekimo skyrė vienas metimas, kurį jie turėjo šansą išmesti, bet D. Bertanis tiksint paskutinėms ketvirtojo kėlinio sekundėms nepataikė tritaškio.

„Kažkiek, – paklaustas, ar nustebino latvių pasirodymas ketvirtfinalyje, atsakė komentatorius Rytis Vyšniauskas. – Kita vertus, jau nebereikia tuo turbūt stebėtis. Latviai jau įrodė tai nugalėdami prancūzus bei ispanus. Latviai buvo per vieną D. Bertanio metimą nuo pergalės.

Tas metimas iš šono gal atrodo sunkus, bet D. Bertanio standartais tai nėra neįmanomas metimas. Galima diskutuoti, ar teisingą sprendimą jis priėmė, bet aš manau, kad jis buvo neblogas. Vokiečių gretose stebino tragiškos D. Schroderio rungtynės. Jam buvo labai bloga diena, gal net pačios blogiausios rungtynės vilkint rinktinės marškinėlius“.

Ir iš tiesų vokiečių lyderis ketvirtfinalio mūšyje atrodė tragiškai, kai pataikė tik 4 metimus iš 26 bandymų ir surinko 9 taškus bei -10 naudingumo balų.

O latvių gretose vėl išsiskyrę buvęs Kėdainio klubo krepšininkas Artūras Žagaras. Gynėjas įmetė 24 taškus, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir surinko 24 naudingumo balus.

„Nepaisant visko, Latvija rungtynėse vis kabinosi net ir turėdami -11 trečiajame kėlinyje. A. Žagaro, R. Šmito tritaškiai juos labai patempė. A. Žagaras išvis surengė įspūdingą pasirodymą prieš elitinius žaidėjus išsikeitimo gynyboje. Jis drąsiai žaidė ir per tokį patikimą gynyboje specialistą kaip D. Theissą.  Jis vis vien veržėsi į kairę pusę, metė sunkų, aukštą metimą ir pataikė. Tikrai latvis dar kartą atkreipė dėmesį į save.

Pagarba latviams už tokią kovą, jie buvo arti. Vokiečiai nesužaidė gerų rungtynių, bet jiems kartu labai svarbu, kad įvedė į žaidimą M. Wagnerį, kuris grįžo po traumos. Vokietija-JAV iš krepšinio sirgaliaus pusės skamba geriau nei Latvija-JAV“, – latviams pagyrų negailėjo R. Vyšniauskas.

Tuo tarpu kitame pusfinalyje dramos buvo ir dar daugiau. Nors varžovus po didžiosios pertraukos paleidę slovėnai nesugebėjo jau jų pasivyti, tačiau mačo epicentre atsidūrė Luka Dončičiaus ginčai su teisėjais.

Slovėnų žvaigždė pirmajame kėlinyje už kalbas gavo techninę pražangą, o ketvirtajame už antrąją jau buvo išvytas iš aikštės.

Lygiai taip pat iš aikštės buvo išvarytas ir kanadietis D. Brooksas.

„Slovėnijoje viskas prasideda nuo Lukos. Karas su teisėjais brendo jau nuo pat mačo pradžios. Manau, kad tai yra dramatizuota ir sutirštinta reakcija, nes teisėjavimas nebuvo labai jau blogas. Tikrai ne teisėjai lėmė rungtynes.

Kanada išėjo turėdami gerą planą gynyboje, stiprius kūnus. D. Brooksas ir D. Powellas puikiai keitėsi gynyboje, išeidavo prie tritaškio, o ir puolime komanda žaidė gerai.

Prieš tai kanadiečiai susidurdavo su prastu pataikymu, o dabar sumetė savo metimus. Shai Gilgeousas-Alexanderis yra tikras čempionato MVP. Rungtynes pabaigoje nulėmė būtent jis. Bet šįkart jis turėjo daug pagalbos, nes puolime prisidėjo ir kiti. Kanadiečiai parodė tikrą savo potencialą, kokia tai gali būti komanda tiek gynyboje, tiek puolime“, – apie ketvirtfinalio mačą sakė R. Vyšniauskas.

Pasaulio čempionato pusfinaliai bus žaidžiami penktadienį. Iš pradžių Lietuvos laiku 11.45 val. žais Serbija ir Kanada, o 15.40 val. į pusfinalio akistatą stos JAV ir Vokietija.

Abu mačus tiesiogiai transliuos TV3 televizija ir portalas tv3.lt.