Tarptautinė teniso federacija (ITF) 2011 metų pasaulio teniso čempionais paskelbė serbą Novaką Džokovičių (Novak Djokovič) ir čekę Petrą Kvitovą.

24-erių metų N. Džokovičius metus baigė būdamas pirmoje pasaulio reitingo vietoje. Jis iš 76 mačų pralaimėjo tik šešis. Serbijos tenisininkas šiemet laimėjo tris iš keturių „Grand Slam“ serijos turnyrų - atvirąjį Australijos čempionatą (Australian Open„), Vimbldono turnyrą ir atvirąjį JAV čempionatą (“US Open„) bei penkis iš devynių ATP “Masters 1000" serijos turnyrų. N. Džokovičius uždirbo rekordinę sumą - 12 mln. 619 tūkst. 803 JAV dolerius.

21-erių metų P. Kvitova metus baigė būdama antroje pasaulio reitingo vietoje. Čekijos tenisininkė šiemet laimėjo pirmąsias „Grand Slam“ varžybas - Vimbldono turnyrą ir baigiamąjį sezono turnyrą Stambule (Turkija). P. Kvitova per metus laimėjo šešis turnyrus ir uždirbo 5 mln. 145 tūkst. 943 dolerius.

Vyrų dvejetų čempionais aštuntąjį kartą per pastaruosius devynerius metus tapo amerikiečiai broliai Bobas ir Maikas (Mike) Brajanai (Bryan), o moterų - čekė Kveta Peškė (Kveta Peschke) ir slovėnė Katarina Srebotnik.

Jaunimo (iki 18 metų) čempionais tapo čekas Iržis Veselas (Jiri Vesely) ir rusė Irina Chromačiova.