Eurolygos ketvirtfinalio rungtynėse Atėnų „Panathinaikos“ ekipa, kurioje žaidžia Šarūnas Jasikevičius, namuose rezultatu 90:85 (23:18, 21:20, 18:15, 28:32) nugalėjo du lietuvius savo gretose turintį Sienos „Montepaschi“ klubą.

Pirmasis taškus „Panathinaikos“ klubui pelnė Drew Nicholas, kuris išvedė graikus į priekį (3:0), tačiau netrukus Romainas Sato rezultatą išlygino (3:3). Kiek vėliau „Panathinaikos“ ekipai pavyko atitrūkti ir po Nikolos Pekovičiaus dvitaškio šeimininkai įgijo 8 taškų persvarą (18:10). „Montepaschi“ komandai iki pirmojo kėlinuko pabaigos pavyko pagerinti savo žaidimą, tačiau italų varžovai vis dar pirmavo 5 taškais (18:23).

Antrojo ketvirčio pradžioje šeimininkai dar labiau atitrūko ir laikui bėgant didino savo pranašumą. 16-ąją mačo minutę po Vassilio Spanoulio metimo iš po krepšio „Panathinaikos“ klubas pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (37:26). Artėjant kėlinuko pabaigai „Montepaschi“ ekipa vėl atsigavo ir po Terrello McIntyre'o taiklaus tolimo metimo skirtumas tarp komandų sumažėjo iki 6 taškų (44:38).

Po ilgosios pertraukos svečiai po Rimanto Kaukėno pelnytų taškų išlygino rezultatą (44:44). Vėliau R.Sato vėl išlygino rezultatą (46:46), tačiau trečiajame kėlinuke italams nepavyko išsiveržti į priekį. Paskutinėmis kėlinuko minutėmis „Montepaschi“ klubo žaidimas ėmė byrėti ir tuo pasinaudoję „Panathinaikos“ ekipos krepšininkai pradėjo vėl tolti. Prieš lemiamą ketvirtį Atėnų komanda turėjo pakankamai saugų 9 taškų pranašumą (62:53).

Ketvirtojo kėlinuko pradžioje iniciatyvos ėmėsi R.Kaukėnas, kuris pelnė 3 taškus iš eilės ir kiek sumažino atotrūkį (56:62). Nors „Montepaschi“ ekipa pradėjo žaisti veržlesnį krepšinį, „Panathinaikos“ klubas nepalūžo ir greitai vėl atstatė saugų pranašumą (67:56). Tiesa, italai dar bandė kovoti, buvo priartėję (71:73), tačiau „Panathinaikos“ ekipa vėl atsilaikė ir iškovojo pergalę (90:85).

Nugalėtojams Š.Jasikevičius per aikštelėje praleistas 27 minutes pelnė 4 taškus (1/3 dvitaškių, 0/4 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, tačiau tris kartus suklydo.

R.Kaukėnas „Montepaschi“ ekipai per 36 aikštelėje praleistas minutes pelnė 13 taškų (6/14 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 1/2 baudų), atkovojo 4 kamuolius, atliko vieną rezultatyvų perdavimą bei tris kartus suklydo.

K.Lavrinovičius dėl patirtos riešo traumos į aikštelę neišbėgo.

Antrosios šio Eurolygos ketvirtfinalio rungtynės įvyks kovo 26 dieną, Atėnuose.

„Panathinaikos“: N.Pekovičius 21, V.Spanoulis (6 rez. perd.) ir M.Batiste'as - po 14, D.Nicholas 13, A.Fotsis 11 (7 atk. kam.).

„Montepaschi“: R.Sato 29 (9 atk. kam., 40 naud. bal.), T.McIntyre'as 27 (6 rez. perd., 36 naud. bal.), R.Kaukėnas 13, Sh.Stonerookas 7.