Pagaliau: „Stumbras“ šventė pirmąją pergalę

Antrose rungtynėse iš eilės pasižymėjęs Levanas Matčarašvilis nulėmė pirmąją Kauno „Stumbro“ pergalę A lygos čempionate. Septintąją vietą užimanti ekipa paskutinėse I-o čempionato rungtynėse minimaliu rezultatu 1:0 (1:0) įveikė turnyro lentelės kaimynę „Jonavą“ ir sumažino atsilikimą iki 1 taško.

Komandos dvikovą pradėjo be žvalgybos, kamuolys aikštės viduryje praktiškai neužsilaikydavo. Pirmieji gaisrą prie varžovų vartų sukėlė svečiai. Standartinės situacijos metu efektingą Maksimo Marusičiaus smūgį per save Rodrigo Josviakis sugavo tik pakartotiniu bandymu, padedamas vartininkui į pagalba suskubusio Tomo Snapkausko.

„Stumbras“ jonaviškių vartininką pasijaudinti privertė sužaidus pusvalandį. Karoliui Salikui teko šuoliu palydėti stiprų Klaido Janonio baudos smūgį. Netrukus, savo baudos aikštelėje suklydus Juliui Aleksandravičiui, šalia vartų labai pavojingai mušė ir Fabio Lopezas.

Artėjant pertraukai, kur kas aštriau žaidę aikštės šeimininkai savo pastangas pavertė įvarčiu 34-ą minutę. Po perdavimo iš aikštės gilumos gruzinas Levanas Matčarašvilis puikiai susitvarkė su jį prižiūrėjusiu gynėju ir gražiu smūgiu nepaliko K.Salikui jokių šansų.

Po kelių minučių „Stumbras“ sukūrė dar vieną puikią progą įvarčiui. Po Danielio Romanovskio reido L.Matčarašvilis pasiuntė kamuolį link vartų, kur centimetrų jį pasiekti pritrūko Alexandre‘ui Kore.

Prieš pat pertrauką vėl reakciją rodyti teko K.Salikui, kai iš toli mušė Marcosas Junioras. Varžovo smūgį vartininkas pirmą atmušė šuoliu, o kamuolį sugavo jau gulėdamas ant žemės.

Antrajame kėlinyje užvirė tikras mūšis. Rungtynių arbitrui ne sykį teko rodyti geltonas korteles futbolininkams, kurie nesaugojo nei savęs, nei varžovų.

Sužaidus mače kiek daugiau nei valandą, „Jonavos“ vartininkas vėl gelbėjo savo komandą, atremdamas galingą K.Janonio šūvį pro pražangos.

Svečiams į priekį metus vis didesnes pajėgas, Klaudijus Upstas atliko aštrų perdavimą link vartų, kur kamuolio neišlaikė R.Josviakis, Kauniečių laimei, šalia buvęs M.Marusičius mušė šalia virpsto. Netrukus „Stumbro“ vartininkas sužaidė patikimiau ir Davido Makaradzes smūgį sugavo be didesnių problemų.

Aikštės šeimininkams pavyko sėkmingai apsiginti bei surengti keletą greitų išpuolių. Vieno jų metu po pražangos pavojingai smūgiavo Marius Papšys.

Jau per arbitro pridėtą laiką tolimu šūviu išlyginti rezultatą galėjo Andrejus Čuchlėjus. Tačiau klastinga trajektorija skriejusį kamuolį R.Josviakis sugebėjo pirštų galais nukreipti už galinės linijos.