Utenos „Juventus“ (1/2) klubas šventė dramatišką pergalę FIBA Čempionų lygoje. Uteniškiai trečiojo A grupės turo mače namuose 71:69 (18:14, 21:18, 11:16, 21:21) palaužė Holono „Hapoel“ (0/3) krepšininkus.

Ši pergalė tapo pirmąją Žydrūnui Urbonui stovint prie „Juventus“ ekipos vairo. Po rungtynių klubo strategas iš arenos buvo išlydėtas audringomis ovacijomis.

Nerezultatyviai prasidėjusiame mače komandos sunkiai rinko taškus, tad sužaidus keturias minutes uteniškiai pirmavo vos 6:4. Likus žaisti keturias minutes Maksymas Korniienko tritaškiu padidino „Juventus“ pranašumą iki trijų taškų (11:8), o ketvirtį uteniškiai baigė atkarpa 7:6 bei po pirmųjų dešimties minučių turėjo keturių taškų persvarą – 18:14.

Antrąjį ketvirtį uteniškiai pradėjo spurtu 7:0 ir varžovai po dviejų minučių buvo priversti prašyti pasitarimo, nes „Juventus“ nutolo – 25:14. „Hapoel“ klubas į tai atsakė savo analogiška atkarpa ir įpusėjus kėliniui atstatė „Status quo“ – 25:21. Mindaugo Kupšo ir Dovio Bičkauskio atakos vėl leido aikštės šeimininkams atitrūkti (29:21), o M.Korniienko sugrąžino dviženklį pranašumą – 32:22. Nors kėlinio pabaigoje „Hapoel“ kiek sumažino deficitą, įpusėjus mačui uteniškiai ir toliau buvo priekyje – 39:32.

Antrąjį kėlinį „Juventus“ pradėjo dar vienu spurtu 5:0 ir po Simo Buterlevičiaus tritaškio sužaidus keturias minutes skirtumas šoktelėjo iki dvylikos taškų – 44:32. Likus žaisti keturias minutes Tashawno Thomaso ir Joe Alexanderio vedini svečiai sumažino deficitą iki penkių taškų (41:46), o prasidėjus paskutinei minutei skirtumas dar labiau aptirpo – 45:48. Per likusį laiką skirtumas sumažėjo iki dviejų taškų ir prieš lemiamą ketvirtį „Juventus“ buvo priekyje 50:48.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus pustrečios minutės M.Kupšas ir A.Irelandas vėl padidino „Juventus“ persvarą (56:50), o įpusėjus kėliniui skirtumas liko nepakitęs – 60:54. Visgi svečiai surengė kelias tikslias atakas ir likus žaisti dvi minutes rezultatas tapo lygus – 60:60. A.Irelando baudų metimai likus žaisti 72 sekundes sugrąžino minimalią persvarą „Juventus“ klubui (63:62), o netrukus ją padidino iki trijų taškų – 68:65. Varžovai pataikė vieną baudos metimą (68:66), o per likusį laiką „Juventus“ išlaikė persvarą ir laimėjo rungtynes rezultatu 71:69.

„Juventus“: A.Irelandas ir M.Korniienko (8 atk. kam.) po 15, L.Dendy (8 atk. kam.) ir M.Kupšas (6 atk. akm.) po 12, D.Bičkauskis 9 (5 rez. perd.).

„Hapoel“: J.Alexanderis ir T.Thomasas (10 atk. kam.) po 18, T.Holloway 12, G.Pnini 9.