• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Siūloma įteisinti, kad gydymas naudojant lytinį potraukį mažinančius vaistinius preparatus kaip baudžiamojo poveikio priemonė skiriamas tik su tuo sutinkantiems asmenims.

REKLAMA
REKLAMA

Tai numatantį Baudžiamojo kodekso pakeitimo projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravęs Seimo narys Petras Gražulis teigia, kad ypač didelį efektą duoda tokių vaistinių preparatų vartojimas pedofilams.

REKLAMA

Pagal projektą, asmenims, nuteistiems už mažamečio asmens tvirkinimą, nepilnamečio ar mažamečio asmens seksualinį prievartavimą, nepilnamečio ar mažamečio asmens išžaginimą, lygtinis atleidimas nuo laisvės atėmimo bausmės prieš terminą ir neatliktos laisvės atėmimo bausmės dalies pakeitimas švelnesne bausme turi būti taikomas tik tuomet, kai jie sutinka su medicinos priemonių taikymu.

P. Gražulis tikisi, kad priėmus projektą recidyvinių seksualinių nusikaltimų ženkliai sumažės.

REKLAMA
REKLAMA

Jo duomenimis, naudojimas lytinį potraukį mažinančius vaistinius preparatus kaip baudžiamojo poveikio priemonė yra sėkmingai taikoma už seksualinio pobūdžio nusikaltimus daugelyje valstybių. Pastaraisiais dešimtmečiais tokie lytinį potraukį mažinantys vaistiniai preparatai kaip viena iš poveikio priemonių jau kurį laiką naudojami Kanadoje, daugumoje Jungtinių Amerikos valstijų, Jungtinėje Karalystėje, Švedijoje, Danijoje ir kt. Pastaruoju metu analogiški įstatymai priimti Čekijoje ir Lenkijoje.

„Surinkta taikymo statistika rodo, kad asmenys, kurie vartojo lytinį potraukį mažinančius vaistinius preparatus, naujus tokio pobūdžio nusikaltimus padaro keliskart rečiau nei tie, kurie jų nenaudojo“, - sako P. Gražulis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis atkreipia dėmesį, jog lytinį potraukį mažinantys vaistiniai preparatai nėra jokia kalėjimo alternatyva, o tik papildomas gydymo kursas po bausmės atlikimo nuteistajam sutikus.

Šiuo metu naudoti lytinį potraukį mažinančius vaistinius preparatus nuteistajam sutikus kaip baudžiamojo poveikio priemonė nėra įteisinta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų