„Betsafe-LKL“ čempionų titulą ginantis Vilniaus „Rytas“ pergalingai startavo pusfinalio serijoje.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose tik po atkaklios kovos 82:74 (28:16, 17:19, 21:17, 16:22) pranoko Jonavos „CBet“ krepšininkus ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

Antrąjį serijos mačą ekipos žais antradienį (gegužės 23 d.) Jonavoje, o į Vilnių pusfinalis sugrįš ketvirtadienį (gegužės 25 d.). Jei prireiks ketvirtųjų ir penktųjų rungtynių, jos bus žaidžiamos atitinkamai Jonavoje šeštadienį (gegužės 27 d.) bei Vilniuje kitą pirmadienį (gegužės 29 d.).

Sostinės krepšininkai rungtynių starte visiškai dominavo abiejose aikštės pusėse – 18:0. Nors Glynno Watsono pažadinti jonaviečiai prabudo ir pradėjo rinkti taškus, po pirmojo kėlinio šeimininkai pirmavo 28:16. Svečiai antrajame ketvirtyje dukart buvo priartėję iki 5 taškų (25:30 ir 31:36), tačiau prieš pertrauką vilniečiai susigrąžino dviženklį pranašumą – 45:35.

Trečiąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo „CBet“, priartėjusi prie varžovų per porą metimų (43:47), bet „Rytas“ ir vėl rado būdų atitrūkti – 58:45. Negana to, baigiantis ketvirčiui penktą asmeninę pražangą gavo Aurimas Majauskas. Prieš lemiamas dešimt minučių Lietuvos čempionai solidžiai pirmavo – 66:52.

Paskutiniame kėlinyje Virginijaus Šeškaus kariauna ir toliau rodė charakterį bei kilo į lemiamą šturmą – 68:74. Likus kiek daugiau nei minutei, jonaviečiai jau buvo visai šalia – 74:77. Vis tik Gytis Radzevičius po puikaus įkirtimo pelnė du taškus, tiek pat po oponentų klaidos pridėjo Justinas Gorhamas (81:74) ir galiausiai šeimininkai savo sirgaliams padovanojo pirmąją pergalę pusfinalio serijoje.

Vilniaus klubą į pergalę vedė amerikiečių gynėjų duetas – Kendale'as McCullumas, pasižymėjęs 20 taškų ir 18 naudingumo balų bei Marcusas Fosteris, pelnęs 17 taškų.

„CBet“ gretose lyderiavo G. Watsonas, aikštę palikęs su 20 taškų, 9 rezultatyviais perdavimais bei 22 naudingumo balais.

„Rytas“: Kendale'as McCullumas 20, Marcusas Fosteris 17, Justinas Gorhamas 9, Jaime Echenique ir Gytis Radzevičius po 8, Gytis Masiulis ir Margiris Normantas po 6.

„CBet“: Glynnas Watsonas 20, Jeffery Garrettas ir Goranas Huskičius po 13, Edvinas Šeškus ir Aurimas Majauskas po 7, Vytautas Šulskis 6.