60
K. Maksvytis (Žygimantas Gedvila/ BNS nuotr.)

Šeštadienio vakarą antrajame LKL pusfinalio mače susitiko Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Rytas“. Pilnutėlėje „Jeep“ arenoje triuškinančią pergalę 94:71 iškovojo „Ryto“ krepšininkai ir išlygino serijos rezultatą – 1:1.

60

Po rungtynių žalgiriečių strategas Kazys Maksvytis neslėpė apmaudo prastu komandos žaidimu ir vardino, ką reikėtų pataisyti prieš laukiantį mačą antradienį.

„Priešininkai buvo geresni, daug geresni. Jie rodė didesnį kontaktą, labiau sureagavo į pralaimėjimą. Mes gal šiek tiek atsipalaidavome po keleto gerų rungtynių. Galvojome, kad viskas bus kaip buvę, bet viską reikia pradėti iš naujo.

Serija 1:1 ir keliasi į Kauną. Kitose rungtynėse būsime geresni ir stengsimės laimėti“, – kalbėjo strategas.

Kur didžiausios klaidos?

Gynyba – tiek komandinė, tiek individuali. Labai daug nesusikalbėjimo, labai daug pigių situacijų, kurių kartais negali pavadinti gynybine taktika. Koncentracija taip pat. Reikia nepanikuoti, išlikti komandoje, žiūrėti vienam į kitą, ne į žiūrovus. Šito nebuvo.

Puolime šįvakar blizgėjo tik I. Tayloras.

Šiandien blogiau puolėme, kamuolys judėjo prasčiau, susikūrėme žymiai prastesnes situacijas. Toks vaizdas, kad Kaune galėjome dar daugiau taškų įmesti, nes buvo labai daug situacijų. Šiandien buvo mažiau ir tai kažkiek „Ryto“ nuopelnas, kažkiek – mūsų blogas išpildymas.

Esate akivaizdžiai prikimęs. Kiek buvo sunku susikalbėti su auklėtiniais per triukšmą?

Jau pakimęs esu apie savaitę. Niekam neįdomu, reikia kažkaip.

Kur yra Ignas Brazdeikis?

Nenoriu apie žaidėjus kalbėti, bet be abejo, lyderiai turi daugiau pasitempti.

Po M. Fosterio dėjimo turėjote priekaištų sekretoriatui. Jie neišgirdo, kad norėjote minutės pertraukėlės?

Taip. Tą pertraukėlę davė, bet nebuvo fokuso, jie mėgavosi dėjimu, nežiūrėjo į suolą.

Trečio kėlinio viduryje buvo -7, bet ant suolo atsisėdo I. Tayloras ir „Rytas“ perėmė iniciatyvą. Ar ten buvo rungtynių „lūžis“?

Taip. Rezultatas mažėjo, buvome sumažinę iki 4. Su trenerių štabu diskutavome ar palikti tą patį penketą, ar pakeist. Pradėjome keitimus, bet gal šiek tiek per anksti. „Rytas“ pagavo bangą ir prasidėjo persilaužimas.

Ar nebuvo keista, kad komanda nuleido rankas per anksti, kai persvara pradėjo didėti?

Buvo labai keista. Mes šiandien buvome bloga komanda.

Skaudus pralaimėjimas, didžiulis skirtumas. Ko reikia, kad „Žalgiris“ nesulūžtų po tokių rungtynių?

Koks skirtumas, ar pralaimėsi 30, ar 10, ar 2 taškais. Pralaimėjimas yra pralaimėjimas. Ketvirto kėlinio viduryje buvo aišku, kad pralaimėsime. Atkrintamosiose laimėti ar pralaimėti vienu tašku yra tas pats. Tai gal dar daugiau užgaus ambicijos, pažiūrėsime.

A. Butkevičius praeitą mačą buvo MVP, o šįkart nesužaidė. Ar tai buvo „Ryto“ gynyba?

Grįžo į savo salę, gal kažkoks ir psichologinis faktorius.