Antradienio vakarą Airijoje, Dublino „Tallaght“ stadione įvyko UEFA Čempionų lygos antrojo kvalifikacinio etapo rungtynės tarp vietos „Shamrock Rovers“ ir Panevėžio „Ekrano“ komandų. Įvarčių pelnyta nebuvo, taigi poros nugalėtojas spręsis atsakomojoje dvikovoje Panevėžyje.

Dublino „Shamrock Rovers“ 0-0 Panevėžio „Ekranas“

„Ekrano“ startinė sudėtis:

E.Zubas, Y.Urdinov, M.Samusiovas, I.Dedura, V.Lukša, G.Tomkevičius, A.Kučys, M.Andelkovič, A.Vertelis, E.Varnas, Ž.Kymantas.

Pirmąjį kėlinį komandos pradėjo žvalgyba ir kūrė labai mažai pavojingų atakų. Kiek ilgiau kamuolį kontroliavo „ekraniečiai“, tačiau pavojingų progų beveik nesukūrė ir jie. Įsiminė vienintelė airių klubo ataka, kuomet vienas prieš vartininką Emilijų Zubą likęs „Shamrock Rovers“ puolėjas nesugebėjo kamuolio į vartus nukreipti vos iš 3-4 metrų.

Antrąjį kėlinį šeimininkų komanda pradėjo aktyviau ir 60 minutę, po „Ekrano“ gynėjo Manto Samusiovo klaidos, išėjęs vienas prieš E.Zubą, idealios progos pasižymėti neišnaudojo vienas „Shamrock Rovers“ žaidėjų - lietuvis užtikrintai sugavo nestipriai smūgiuotą kamuolį.

67 minutę padirbėti teko jau airių vartininkui, kai pavojingai iš maždaug 20 metrų smūgiavo serbas Marko Andelkovičius. Per likusį rungtynių laiką airiai stengėsi spausti varžovus, tačiau „Ekranas“ gynėsi patikimai ir atsilaikė.

Po rungtynių „Ekrano“ futbolininkai nepasididžiavo ir padėkojo gausiai susirinkusiems fanams, kurių didžiąją dalį sudarė Airijos lietuviai. Atsakomoji komandų dvikova įvyks liepos 24 dieną, Panevėžio „Aukštaitijos“ stadione.

Kitų 2012-2013 metų sezono UEFA Čempionų lygos antrojo kvalifikacinio etapo pirmųjų rungtynių rezultatai:

„Ulisses“ (Armėnija) - Tiraspolio „Šeriff“ (Moldova) 0:1 (0:0)

Talino „Flora“ (Estija) - „Basel“ (Šveicarija) 0:2 (0:0)

Baku „Neftči“ (Azerbaidžanas) - „Zestafoni“ (Gruzija) 3:0 (2:0)

Helsinio HJK (Suomija) - „Reykjavik“ (Islandija) 7:0 (2:0)

„F91 Dudelange“ (Liuksemburgas) - „Salzburg“ (Austrija) 1:0 (0:0)

„Žilina“ (Slovakija) - Kiriat Šmonos „Hapoel“ (Izraelis) 1:0 (0:0)

„The New Saints“ (Velsas) - „Helsingborgs“ (Švedija) 0:0 (0:0)

„Skenderbeu“ (Albanija) - „Debreceni“ (Vengrija) 1:0 (0:0)

„Valletta“ (Malta) - Belgrado „Partizan“ (Serbija) 1:4 (0:3).