Londone (Didžioji Britanija) sekmadienį finišavo prestižinis „Didžiojo kirčio“ serijos Vimbldono teniso turnyras, surengtas jau 135-ą kartą. Paskutinę turnyro dieną sirgalių dėmesį prikaustė vyrų vienetų varžybų finalas. Jame 35-erių serbas Novakas Djokovičius (ATP-3) lygiai po 3 valandų kovos 4:6, 6:3, 6:4, 7:6 (7:3) įveikė skandalingąjį 27-erių australą Nicką Kyrgiosą (ATP-40).

Australas šou kūrė nuo pat finalo pradžios, kai nusprendė atlikti jau firminiu tampantį padavimą „iš apačios“. Pirmojo seto lūžis įvyko penktajame geime, kai N.Kyrgiosas varžovo padavimų metu atitrūko 40:15. Tuomet australas padarė neišprovokuotą klaidą, bet netrukus sulaukė „dovanėlės“ iš varžovo – N.Džokovičius padarė dvigubą klaidą ir pralaimėjo savo padavimų seriją. Likusią seto dalį australas labai užtikrintai padavinėjo kamuoliuką ir N.Džokovičiui nesuteikė minčių apie išsigelbėjimą.

Antrajame sete N.Džokovičiui pavyko atsitiesti – ketvirtajame geime jis „sausai“ laimėjo varžovo padavimų seriją ir atitrūko 3:1. Serbas užtikrintai žaidė iki devintojo geimo, kai savo padavimų metu atsiliko 0:40. Iš pradžių N.Džokovičius išprovokavo dvi varžovo klaidas, tada N.Kyrgiosas padarė klaidą lygioje vietoje ir iššvaistė visus turėtus „break pointus“, o N.Džokovičius įtvirtino pergalę sete.

Trečiojo seto pradžioje N.Kyrgiosas atlaikė du „break pointus“, o prieš ketvirtąjį geimą mačą teko trumpam sustabdyti.

Devintajame geime N.Kyrgiosas savo padavimų metu pirmavo 40:0, bet nuo to momento pralaimėjo 5 taškus iš eilės ir gerokai susikomplikavo padėtį (4:5). Atsisėdęs ant kėdės, N.Kyrgiosas užsipuolė savo komandos narius. Jis pareiškė, kad šie per plačiai šypsojosi ir per daug atsipalaidavo, kai jis pirmavo 40:0. Po šio momento N.Kyrgiosas taip ir neatsigavo – dešimtajame geime neturėjo didesnių vilčių ir pralaimėjo setą.

N.Džokovičius į Vimbldoną atvyko kaip pagrindinis favoritas. Jis šiame turnyre buvo nenugalėtas nuo pat 2017 m. Tiek 2018 m., tiek 2019 m., tiek 2021 m. N.Džokovičius tapo Vimbldono čempionu, o 2020 m. turnyras nevyko dėl covid-19 pandemijos.

Iš viso 6 kartus Vimbldono čempionu tapęs serbas 7-u titulu galėtų pavyti amerikietį Pete‘ą Samprasą ir mėgėjiškų teniso laikų žvaigždę britą Williamą Renshaw. Daugiau Vimbldono titulų – 8 – turi tik šveicaras Rogeris Federeris.

N.Džokovičius taip pat iškovojo 21–ąjį karjeroje „Didžiojo kirčio“ vienetų titulą. Aukščiau yra tik ispanas Rafaelis Nadalis su 22 trofėjais.