REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Orchidėja falenopsis (Phalaenopsis arba kandžių orchidėja) garsėja savo egzotiškais ilgai žydinčiais įvairiaspalviais žiedais. Augalą lengva prižiūrėti, jis puikiai auga patalpose su centralizuotu šildymu, idealiai tinka dovanoti šventiniu laikotarpiu.

Orchidėja falenopsis (Phalaenopsis arba kandžių orchidėja) garsėja savo egzotiškais ilgai žydinčiais įvairiaspalviais žiedais. Augalą lengva prižiūrėti, jis puikiai auga patalpose su centralizuotu šildymu, idealiai tinka dovanoti šventiniu laikotarpiu.

REKLAMA

„Royal Horticultural Society“ (Karališkoji sodininkystės draugija, RHS) teigia: „Jų subtilus ir neįprastas grožis mus žavėjo šimtmečius, o dabar jas galima įsigyti pigiau nei bet kada anksčiau.

Tačiau neišmeskite augalo, kai jis peržydės, nes, šiek tiek prižiūrint, jis gali žydėti dar daugelį metų“. Karališkoji sodininkystės draugija pasidalino penkiais pagrindiniais patarimais, kurių reikia laikytis prižiūrint orchidėjas.

Dėl ekstremalių temperatūrų nukrenta žiedpumpuriai

Esant ekstremalioms temperatūroms, orchidėjos gali numesti žiedpumpurius. Taip yra todėl, kad jos nemėgsta šaltų skersvėjų ir joms visada turi būti palaikoma aukštesnė nei 16 laipsnių temperatūra.

REKLAMA
REKLAMA

Todėl venkite pirkti orchidėjas iš lauko prekyviečių ar prekybos centrų, kur jos yra arti atvirų durų. RHS teigė, kad jei kambarinis augalas buvo paveiktas tokios temperatūros, jis gali būti pažeistas ir mirti.

REKLAMA

Pirkite orchidėjas sodo centruose, kur jos, greičiausiai, yra laikomos tinkamomis sąlygomis, arba internetu,

Patikrinkite šaknis

Lyginant su kitais kambariniais augalais, orchidėjų šaknys atrodo kitaip ‒ kitų augalų šaknys įsiskverbia į dirvą, o orchidėjų šaknys kybo ore. Taigi, orchidėjų savininkams  lengviau suprasti, ar augalas turi problemų, pavyzdžiui, ar laistomas per daug ar per mažai.

RHS teigia, kad jei orchidėjos šaknys yra pilkos, susitraukusios, tai reiškia, kad augalui reikia vandens. Tačiau orchidėjos yra jautrios šaknų puviniui, todėl savininkai turėtų būti ypač atsargūs, kad savo augalo nelaistytų per daug.

REKLAMA
REKLAMA

Jei šį kambarinį augalą laikysite sausoje patalpoje, pavyzdžiui, miegamajame, vertėtų  kasdien apipurkšti orchidėjas, kad padidėtų drėgmės lygis. Jas taip pat galite padėti ant drėgnų akmenukų padėklo arba šalia jo ‒ taip padidinsite drėgmės kiekį.

Venkite laistyti vandeniu iš čiaupo

Vandentiekio vandenyje yra chloro, kuris kenkia kambariniams augalams ir jie gali žūti. RHS sakė: „Laistymui naudokite lietaus arba virintą vandenį, taip pat įsitikinkite, kad vanduo yra kambario temperatūros“.

Lietaus arba distiliuotas vanduo labiausiai tinka visoms kambarinėms gėlėms, nes gali prisidėti prie augalo maitinimo.

Taip pat prieš laistymą įsitikinkite, ar vanduo yra kambario temperatūros, nes per šaltas vanduo gali augalams sukelti šoką, rašo express.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 

Būkite atsargūs apipurkšdami orchidėjas

Purškiant orchidėją, labai svarbu, kad vandens nepatektų ant žiedų. RHS paaiškino, kad dėl to ant žiedlapių gali atsirasti negražių dėmių.

Purkškite tik šaknis bei žemę ir jūsų augalas klestės. Šį darbą rekomenduojama atlikti kas dvi ar tris dienas, naudojant drungną vandenį.

Ką daryti, kai orchidėja peržydi

RHS paaiškino: „Kai augalas baigs žydėti, nupjaukite smaigalį iki aukščiausio mazgelio ir orchidėja po kiek laiko vėl ims krauti žiedus. Turėtumėte ir toliau rūpintis savo orchidėja, net tada, kai ji miega, įskaitant ir tręšimą“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų