Antradienio rytą Romoje vykstančiame Europos plaukimo čempionate nesėkmingai pasirodė Lietuvos sportininkai.

Du lietuviai – Tomas Navikonis ir Tomas Sungaila rungėsi 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje, tačiau atrankos įveikti plaukikams nepavyko.

T. Navikonis distanciją įveikė per 23.38 sek. ir užėmė 9-ąją vietą. Tuo tarpu ketvirtame plaukime plaukęs T. Sungaila rungtį įveikė per 23.45 sek ir taip pat užėmė 9-ąją vietą.

Bendroje įskaitoje T. Navikoniui atiteko 59-oji vieta, nuo jo tik per viena vietą atsiliko T. Sungaila, kuris liko 60-tas.

Iš viso rungtyje varžėsi 77 sportininkai. Į pusfinalius iš jų pateko 16 plaukikų.

Vyrų 100 m plaukimo nugara atrankoje dalyvavo Erikas Grigaitis. Kaunietis savajame plaukime finišavo aštuntas (56.17), o bendroje 43 dalyvių rikiuotėje užėmė 31 vietą ir į pusfinalį nepateko.

Asmeninis E. Grigaičio karjeros rekordas šioje rungtyje yra 55,22 sek. To būtų pakakę patekimui į pusfinalį.

Atrankos lyderiu tapo pasaulio čempionas italas Thomas Cecconas (53.71).

Lietuvos vyrų 100 m plaukimo nugara rekordas priklauso Danui Rapšiui (53.79).