16
K. Maksvytis. (nuotr. zalgiris.lt)

Į atkrintamąsias vis dar pretenduojantis Kauno „Žalgirio“ (15/15) Eurolygoje svečiuose 79:87 (16:22, 19:24, 20:19, 24:22) pralaimėjo Stambulo „Fenerbahče“ (18/12) klubui.

16

Ilgą laiką žalgiriečiai atsilikinėjo, bet lemiamu metu ketvirtajame kėlinyje sugebėjo varžovus prisivyti 74:80.

Prasidėjus paskutinei minutei K.Hayeso dvitaškis su pražanga mažino atsilikimą iki 79:83. Tačiau tada, kai to reikėjo labiausiai, šeimininkai pasinaudojo žalgiriečių klaidomis, sumetė baudų metimus ir galiausiai šventė pergalę.

„Žalgiriui“ reguliariajame sezone lieka dar keturi mačai. Laimėjos juos visus durys į atkrintamąsias atsivertų. Laimėjus tris sykius jau reikėtų dairytis į kitas komandas. Dviejų pergalių jau tikrai nepakaks.

Po rungtynių kalbėjęs Kazys Maksvytis sakė, kad vien kovos neužteko.

„Mintys blogos, nes pralaimėjome. Kovojome, bet vien kovos neužteko. Eilinį kartą pritrūkome kokybės sprendimuose. Manau, kad mums nemažai kainavo pirmojo ir antrojo kėlinio pabaigos, kur per trumpą laikotarpį varžovai susikrovė 11 taškų persvarą.

Grubiai tariant, jie tą persvarą išlaikė. Antroje pusėje bandėme grįžti į rungtynes. Kažkiek puolimas atsigavo, bet tada pavedė šiek tiek mūsų gynyba. Tokiai gynybinei komandia, kaip mes, praleidome per daug taškų, ypatingai pirmoje pusėje jų tritaškininkams leidome mesti.

O gerai besiveržiantiems varžovams leidome veržtis po krepšiu ir todėl jie susikrovė persvarą. Labai liūdna, kad tokias svarbias rungtynes pralaimėjome“, – sakė K. Maksvytis.

Pirmoje pusėje „Fenerbahče“ stulbinančiai gerai pataikė. Kodė nesisekė apsiginti?

Iš tų visų 8 tritaškių buvo vienintelis D. Bookerio, kuris atiteko mums, rungtynių planui. Visus kitus tritaškius sumetė metikai. Tas pats D. Biberovičius pakilęs nuo suolo, kuris yra tik metikas, du kartus laisvas atakavo. T. Dorsey irgi po traumos buvo aišku, kad mes. Nes ką jis daugiau gali daryti? Tik mesti tritaškį, o mes jam tą leidome daryti pirmoje pusėje.

Atrodėte, kad vėliau vis artėjate, bet iki galo to padaryti nepavyko. Kodėl?

Keliskart galėjome geriau gintis. Varžovai atkovojo palyginus nedaug kamuolių, bet mums jie kainavo gana skaudžiai tuo momentu, kai bandėme grįžti į rungtynes. Viskas dėl gynybos, nes tokiais momentais ją turėjome rodyti geresnę.

Isaiah Tayloras pelnė 11 taškų ir atliko 9 rezultatyvius perdavius. Kaip atrodė jo sugrįžimas po traumos?

Šiek tiek per daug minučių gavo, kaip pirmoms rungtynėms. Žiūrėjome į rungtynes jau kaip į atkrintamąsias. Su kuo komanda geriau funkcionuoja, atrodo geriau, tuos ir naudojome.

Isaiah pagyvino mūsų žaidimą. Kai tik jį pasodinome, varžovai susikrovė savo persvarą.

Kaip būtų galima įvertinti Achille Polonaros žaidimą?

Visada ir pagiriu, ir pakritikuoju. Šiandien pakritikavau Achille dėl per daug pasyvios gynybos. Gynyboje jis turėtų pasitempti.

Kalbant apie kitus turnyro rezultatus. Buvo, kas nustebino?

Dabar tie rezultatai nieko nereiškia, kai mes patys pralaimėjome. Vis dar turime šansų, komandos netenka taškų, kaip ir mes. Liko keturi mačai, trys iš jų namuose. Darysime visą, kad užsikabintume už to šanso.