28
„Žalgiris“ – „Barcelona“ (nuotr. zalgiris.lt)

Barselonoje skaudų pralaimėjimą patyrė Kauno „Žalgiris“ (13-13). Rezultatu 74:93(17:19, 19:27, 18:31, 20:16) jie nusileido ir leido atsirevanšuoti Šarūno Jasikevičiaus treniruojamai „Barcelona“ (18-8) ekipai.

28

Pirmajame kėlinyje „Žalgiris“ startavo neblogai. Priešininkams taikliais metimais neleido pabėgti Ignas Brazdeikis, K. Hayesas, L. Lekavičius. Tiesa, jau prabėgus pirmosioms minutėms komandos kapitonas E. Ulanovas užsidirbo sau nesportinę pražangą.

Po pirmojo ketvirčio nuo „Barcelona“ atsilikę tik dviem taškais (19:17) žalgiriečiai pradėjo smegti vis į gilesnę duobę. Nors puikų tritaškį pataikė Achille Polonara, tačiau po keturių taikliai sumestų „Barcelona“ taškų persvara išaugo iki dviženklės – 42:31.

Trečiajame ketvirtyje „Žalgiris“ išgyveno tikrą pragarą. Ne kartą užsidirbę pražangas metimo metu, priešininkams žalgiriečiai atidavinėjo lengvus taškus.

Likus trims minutėms kėlinį šeimininkai laiminėjo net dvigubu taškų skaičiumi – 24:12, o persvara augo lyg ant mielių… N. Mirotičius per plauką pataikė dvitaškį likus porai minučių, du taškus pelnė ir I. Tayloras, bet situacija išliko nepavydėtina (74:50).

Rungtynių pabaigoje žalgiriečiai neturėjo daug šansų. Nors taikliu metimu kėlinį atidarė K. Hayesas, o A. Polonara smeigė itin svarbų tritaškį, kauniečiams to nepakako.

I. Brazdeikis žalgiriečiams bandė padėti dviem taikliais dvitaškiais, tačiau „Barcelona“ krepšininkai nestabdė. N. Mirotičius 38 rungtynių minutę dar įmetė tritaškį ir tik dar labiau papildė savo rezultatyviausių šio sezono rungtynių sąskaitą.

Kauniečiai šiame mače pataikė tik 22 proc. tritaškių (2/9, 22 proc.) bei dažniau klydo (14) nei atliko rezultatyvių perdavimų (11). Tuo tarpu nugalėtojai atliko net 26 rezultatyvius perdavimus.

„Žalgiris“: Ignas Brazdeikis 15 (5/8 dvit., 0/2 trit., 5/6 baud.), Laurynas Birutis 12, Kevarriusas Hayesas ir Achille Polonara po 8, Lukas Lekavičius ir Edgaras Ulanovas (5 kld.) po 7, Rolandas Šmitas ir Arnas Butkevičius po 6.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 28 (6/7 dvit., 3/6 trit.,7/7 baud., 27 n. b.), Tomašas Satoransky 12 (5 rez. perd.), Sertacas Sanli 10, Janas Vesely 7, Nicolas Laprovittola 6 (5 rez. perd.).