10
„Neptūnas“ – „Asvel“ (nuotr. Fotodiena/Žygimanto Gedvilos)

Lietuvos vicečempionas Klaipėdos „Neptūnas“ FIBA Čempionų lygos turnyre toliau žygiuoja be suklupimų – iškovota trečioji pergalė. Šįkart Dainiaus Adomaičio auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje 14 taškų skirtumu – 81:67 patiesė ne bet ką, o Prancūzijos čempioną Vilerbano „Asvel“ klubą.

10

Klaipėdiečiai FIBA Čempionų lygos turnyro C grupėje toliau išlieka vienvaldžiais lyderiais.

Rungtynes geriau pradėjo klaipėdiečiai – po Larry Drew ir Vytauto Šarakausko atakų išsiveržė į priekį – 4:0. Nuo tos akimirkos Klaipėdos krepšininkai nuolat buvo priekyje – 7:3, 11:7, 19:13, o pirmojo kėlinio pabaigoje po Jimmy Barono tritaškio susikrovė 7 taškų pranašumą – 25:18.

Antrojo kėlinio ketvirtą minutę Jerai Grantas surengė įspūdingą reidą po krepšiu, ir pelnęs 2 taškus su pražanga, padidino neptūniečių atotrūkį iki 9 taškų – 36:27. Dar po kelių akimirkų po Jimmy Barono tolimo šūvio komandas jau skyrė dviženklė persvara – 39:29.

Prieš didžiąją pertrauką Tadas Klimavičius padidino „Neptūno“ pranašumą iki 15 taškų – 48:33.

Trečiajame kėlinyje skirtumas buvo išaugęs iki 17 taškų – 65:48, tačiau prieš lemiamą ketvirtį komandas vėl skyrė 15 taškų – 67:52. Per likusias dešimt minučių svečiai nebesugebėjo panaikinti dviženklio skirtumo ir Klaipėda triumfuoja.

Neptūnas“: J.Baronas 16 (4/7 trit.), M.Mažeika 15, L.Drew 13, T.Klimavičius 9 (4/5 dvit.), A.Šikšnius 8, M.Girdžiūnas 7, M.Kačinas 6 (9 atk. kam.).

Asvel“: N.Dragovičius 18 (4/5 trit., 8 atk. kam.), D.Nelsonas 10, W.Hodge‘as ir N.Langas – po 7, B.Sy, D.Watkinsas ir M.Morandais – po 6.

„Asvel“ komanda FIBA Čempionų lygos turnyro C grupėje iškovojo vieną pergalę (Vokietijoje rezultatu 81:79 nugalėjo Oldenburgo „EWE Basket“ ekipą) ir patyrė antrąjį pralaimėjimą: prieš rungtynes su „Neptūnu“ Italijoje rezultatu 82:83 nusileido Varezės „Openjobmečio“ ekipai.

„Neptūnas“ kol kas šiame turnyre žingsniuoja pergalingai: Turkijoje rezultatu 67:65 įveikė Ušako „Sportif“ komandą, namuose rezultatu 94:60 sutriuškino Varezės „Openjobmečio“ krepšininkus ir šįvakar nugalėjo Prancūzijos čempionus.

Be to, neptūniečiai prieš kelias dienas, sekmadienį, Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pirmenybėse pasisėmė teigiamų emocijų, kai namuose rezultatu 79:78 palaužė Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipą.

Kitas FIBA Čempionų lygos rungtynes „Neptūnas“ žais lapkričio 9 dieną (trečiadienį) Vokietijoje su šios šalies Oldenburgo „EWE Basket“ ekipa. Iki to laiko, lapkričio 6 dieną (sekmadienį) 16 val., klaipėdiečių laukia Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynės Šiauliuose su vietos „Šiaulių“ ekipa.

Artimiausias namų rungtynes („Švyturio“ arenoje) „Neptūnas“ žais lapkričio 12 dieną (šeštadienį) 17.30 val. su Kėdainių „Nevėžio“ ekipa. Lapkričio 16 dieną (trečiadienį) 19 val. „Neptūnas“ „Švyturio“ arenoje FIBA Čempionų lygos turnyre susitiks su Salonikų PAOK (Graikija) ekipa.