23
Claudio Bravo (nuotr. SCANPIX)

Čilės rinktinės vartininkas Claudio Bravo atvedė savo komandą į FIFA konfederacijų taurės finalą. Čiliečiai trečiadienį po 11 metrų baudinių serijos eliminavo Europos čempionus portugalus. C. Bravo atrėmė tris 11 metrų baudinius iš trijų.

23

Mačas prasidėjo aktyviai. Pirmosiomis minutėmis į vartų plotą pataikė portugalas Andre Gomesas. Kitoje aikštės pusėje po puikaus Alexio Sanchezo perdavimo vienas prieš vartininką Rui Patricio iššoko, bet varžovo nepergudravo Eduardo Vargasas. Po to nuostabiu perdavimu pasižymėjo ir didžiausia Portugalijos rinktinės žvaigždė – Cristiano Ronaldo. Progos nerealizavo Andre Silva. Visi momentai kilo per pirmąsias septynias rungtynių minutes.

Vėliau įvykiai aikštėje aprimo.

Sužaidus maždaug pusvalandį, sublizgėjo Charlesas Aranguizas. Jis po Mauricio Islos perdavimo iš dešinės nepataikė į tolimąjį vartų kampą. Po poros minučių panašiai baigėsi dar viena čiliečių ataka, kurios smaigalyje buvo atsidūręs vėl C. Aranguizas.

Antrajame kėlinyje apie save dar kartą priminė E. Vargasas ir C. Ronaldo. Po pirmojo smūgio vėl fantastiškai sužaidė R. Patricio, o Portugalijos žvaigždės mėginimą atrėmė C. Bravo.

Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi be įvarčių. Komandos žaidė pratęsimą. Jo metu galva po dar vieno M. Islos perdavimo netoli vartų mušė A. Sanchezas. Pratęsimas baigėsi Čilės rinktinės škvalu. Arturo Vidalis iš toli pataikė į virpstą, kamuolys atšoko Martinui Rodriguezui, kuris šovė į skersinį.

Per 120 minučių įvarčių neįmušta. Finalo likimą sprendė 11 metrų baudinių serija. Jos metu nepramušamas buvo Čilės rinktinės vartininkas C. Bravo. Jis atrėmė Ricardo Quaresmos, Joao Moutinho ir Nani smūgius. Čiliečiai A. Vidalis, C. Aranguizas bei A. Sanchezas mušė užtikrintai. Baudinių serija baigėsi 3:0.

Čilės rinktinė sekmadienį žais finale. Portugalai rungtyniaus mače dėl trečiosios vietos. Abiejų komandų varžovai paaiškės ketvirtadienį – antrajame pusfinalyje susitiks Vokietijos ir Meksikos rinktinės.