Tokijuje prasidėjusiose vasaros olimpinėse žaidynėse šeštadienį startavo geriausias Lietuvos gimnastas Robertas Tvorogalas, kuriam įveikti kvalifikacijos barjero nepavyko.

Lietuvis kvalifikaciją pradėjo vidutiniškai, už atraminius šuolius gavo 13.933 ir 13.400 balo (vidurkis – 13.666, 18-a vieta). Vėliau R. Tvorogalas neblogai pasirodė pratimuose ant lygiagrečių, už kuriuos surinko 14.500 balo (32-a vieta).

Situacija labai komplikavosi po pratimų ant skersinio.  Tikėtina, kad lietuvis krito ir rungtyje, kurioje tapo Europos ir Europos žaidynių čempionu, pelnė vos 12.766 balo (57-a vieta). Tai ne tik uždarė duris į rungties finalą, bet ir labai apsunkino situaciją daugiakovėje.

Už laisvuosius pratimus R.Tvorogalas pelnė 13.633 balo (41-a vieta), o paskutinės viltys dužo pratimuose ant arklio, kur lietuvis gavo tik 12.100 balo (66-a vieta) ir, tikėtina, dar kartą krito.

Kvalifikaciją baigė pratimai ant žiedų, už kuriuos R. Tvorogalas gavo 13.300 balo (48-a vieta).

Daugiakovėje R. Tvorogalas surinko 80.232 balo, pasirodė kiek prasčiau nei Rio de Žaneiro olimpiadoje ir užėmė 46-ą vietą. Atskirose rungtyse į finalus pateko po 8 geriausius sportininkus, o daugiakovėje – 24. Tiesa, įvertinus šalims taikomas kvotas, vietai finale daugiakovėje užteko net ir 36-os pozicijos.

Kvalifikaciją laimėjo japonas Daiki Hashimoto (88.531), antras buvo rusas Nikita Nagornyj (87.897), trečias – kinas Xiao Ruotengas (87.732). Lietuvių kilmės švedas Davidas Rumbutis liko 61-as (72.765).

Tokijo 2020 olimpinės žaidynės – ne pirmosios šio sportininko karjeroje. Gimnastas dalyvavo ir 2016 metais Rio de Žaneire vykusioje olimpiadoje. Čia jis atraminio šuolio rungtyje užėmė 15 vietą, o daugiakovėje liko 42-as.

R. Tvorogal gali pasigirti ir kitais laimėjimais. 2020 metais gimnastas triumfavo Europos čempionato pratimų ant skersinio rungtyje. Jis tapo pirmuoju lietuviu per visą istoriją, tapusiu Europos sportinės gimnastikos čempionu.