Sekmadienį, gruodžio 10 d., Ledo ritulio lygos I-ojo diviziono rytų pogrupio rungtynėse susigrūmė dvi viena kitą puikiai pažįstančios sostinės komandos. Rezultatu 5:4 (1:0, 2:0, 2:4) antrąją pergalę iškovojo šį sezoną itin banguotai žaidžiantys „Hockey Punks“, kuriems pirmą kartą pavyko įveikti ties turnyrinės lentelės viduriu balansuojančius „Ober-Haus“ ledo ritulininkus.

Ambicijų kovoti dėl aukščiausių turnyrinės lentelės pozicijų neslepiantiems „Hockey Punks“ žaidėjams pergalės reikalingos kaip oras, tačiau laimėjimas vieno įvarčio skirtumu bendrą įmuštų ir praleistų įvarčių balansą (-20) pateikė nežymiai.

Nors tendencija, kuomet trečiajame kėlinyje „pankai“ praktiškai stovi vietoje išlieka, tačiau klubo gerbėjams vilties turėtų teikti tai, kad tarpusavio supratimas jau pasiekė tokį lygį, jog susikaupę žaidėjai kone pavyzdingai vykdo trenerio nurodymus ir netgi pradėjo atidžiau gintis. Kad tai daryti jie gali, „pankai“ įrodė rungtynių su „Ober-Haus“ pirmąjame ir antrajame kėliniuose.

Varžybų planas tradiciškai gausiomis pajėgomis ir energijos nestokojantiems „Hockey Punks“ ledo ritulininkams buvo toks pat – bėgti ir išlaikyti aukštą tempą. Kaip prieš rungtynes komentavo komandos treneris Šarūnas Kuliešius, jaunesniems nei dauguma diviziono komandų „pankams“ toks varžybų planas – pats efektyviausias.

Pirmajame kėlinyje „pankams“ labai gerai sekėsi įgyvendinti ir kitą trenerio nurodymą, t. y. perduoti ritulį trumpais perdavimais ir neleisti varžovams kontratakuoti. Visgi patirties energijos ir entuziazmo neužteko tam, kad būtų kompensuotas patirties trūkumas, o to rezultatas – per pirmą kėlinį neišnaudotos mažiausiai trys puikios galimybės pelnyti įvartį.

Antra vertus, sekmadienio rungtynėse „Hockey Punks“ noras laimėti buvo didžiulis, didesnis ir už norą muštis – pirmajame kėlinyje prie varžovų vartų vykusio konflikto metu „pankai“ patys pirmieji gavo porą nežaidybinių „niuksų“, tačiau į rimtą incidentą šis susistumdymas neperaugo.

Pirmą įvartį po bene 10 neišnaudotų puikių progų „Hockey Punks“ pelnė iki kėlinio pabaigos likus 6 min. 47 s. Po Andriaus Budreikos ir Mindaugo Dauksevičiaus perdavimo pasižymėjo Edvardas Ivankevičius. Griausmingos atsarginių „pankų“ žaidėjų reakcijos jau pirmajame kėlinyje sulaukė, subjektyvūs ir neprofesionalus, anot jų, teisėjų darbas. Po nefiksuotų pražangų „pankų“ nepasitenkinimas augo, aikštėje jie tapo pernelyg agresyvūs ir automatiškai buvo apdalinti baudos minutėmis.

Matydamas tokio „užburto rato“ susidarymo pavojų Š. Kuliešius pertraukos metu stengėsi nuraminti žaidėjus. „Neleiskite jiems išvesti jūsų iš pusiausvyros. Kuomet pradedam „psichuot“, padarome ir tokių pražangų, kuriuos iš tikro yra pražangos. Nieko gero iš to nebus“, − trumpai dėstė treneris.

Antrasis kėlinys prasidėjo visiškai taip pat, kaip ir pirmas. Vėl prie varžovų vartų daug dažniaus lankėsi „Hockey Punks“, tačiau sukurtų progų jiems išnaudoti nepavyko iki pats 33 min 41 s, kuomet po greitos išpuolio antrą įvartį „pankams“ įmušė Modestas Kartenis. Trečias įvartis 36 min 09 s buvo pelnytas taip pat – greitos atakos metu vienas prieš vartininką liko Edvardas Ivankevičius.

Įspūdingiausios varžybų griuvimo autoriumi sekmadienio rungtynėse tapo „Hockey Punks“ žaidėjas, grupės „G&G Sindikatas“ Andrius Glušakovas-Pushaz. Bandydamas pasiekti komandos draugo perdavimą prie pat priešininkų vartų griuvo tiesdamas lazdą ant ledo. Pasiekti ritulio jam nepavyko, tačiau kadangi slydimo greitis buvo didelis, išėjo įspūdingas smūgis į galinį bortą.

Kaip tikino pats žaidėjas, po rungtynių vėstančią sumušimo vietą ties raktikauliu ėmė mausti. „Jaučiu, kad sunkiau pakelti dešinę ranką, šiek tiek maudžia. Kokia bus savijauta galėsiu pasakyti, kuomet visiškai atvės raumenys, bet kuriuo atveju neketinu rizikuoti ir persišviesiu sumušimą rentgenu“, - kalbėjo A. Glušakovas-Pushaz.

Trečiajame kėlinyje dauguma „Hockey Punks“ gerbėjų galėjo pajusti išgyvenantys tikrą praėjusios savaitės rungtynių su „Meteoru“ pakartojimą realiame laike. Jei pagal trenerio sumanymą trečiasis kėlinys – trimis prieš keturis penketus rungtyniavusiems „pankams“ turėjo būti dominamo laikas, tai rezultatas buvo atvirkštinis. Pradėję kėlinį rezultatu 4:0 „pankai“ atrodė pasimetę ir apatiški. Pirmą įvartį jie praleido jau antrąją kėlinio minutę – po Artūro Adomavičiaus perdavimo pasižymėjo Nikolajus Sidorovas.

Antrąjį įvartį „Hockey Punks“ praleido labai greitai – 43 min 18 s vėl puikiai suveikė tas pats Artūro Adomavičiaus ir Nikolajaus Sidorovo tandemas. Itin kovingai nusiteikę „pankai“ nebuvo linkę paleisti rungtynių iniciatyvos iš rankų – 44 min 24 s po Karolio Andrikonio perdavimo trečią įvartį pelnė Modestas Kartenis, 51 min 03 s – po Dariaus Budranovo perdavimo pirmą kartą pasižymėjo Jonas Skernevičius.

Paskutinės šešios rungtynių minutės „Hockey Punks“ tapo tikru košmaru. Nepaisant visa gerkle penkių sekundžių intervalais „žaiskit!“ rėkiančio Š. Kuliešiaus, kurio šauksmus karts nuo karto užpildydavo visoje „Pramogų“ arenoje girdimas komandos kapitono Gabrieliaus Liaudansko-Svaro „kovokit!“, „pankams“ tiesiog nesisekė susidoroti su kilusia panika ir dauguma žaidėjų tiesiog bijojo pajudėti.

Pasinaudodami kilusia panika 56 min 36 s „Ober-Haus“ ledo ritulininkai įmušė trečią įvartį. Po Arūno Griniaus perdavimo ritulį į vartus pasiuntė Saulius Lynikas. Teisėjų objektyvumu ne tik „pankų“ gerbėjus, bet ir neutralius sirgalius privertė 59 min 31 s kilęs incidentas. Iš pradžių baudomis minutėmis buvo apdalinti su „Hockey Punks“ žaidėjai.

Visgi praėjus pusei minutės vienas iš žaidėjas išleidžiamas į aikštę, tačiau skiriamas baudos smūgis į „Hockey Punks“ vartus. Teisėjas, pakėlęs ranką aukštyn sako, kad tokia nuobauda buvo skirta „Hockey Punks“ vartininkui Artūrui Pavliukovui už vartų pajudinimą iki rungtynių pabaigos likus mažiau nei dviems minutėms. Visgi puikiai visas rungtynes žaidusiam vartininkui pavyko atlaikyti baudinį.

Per paskutines 29 s „Ober-Haus“ ledo ritulininkai pakėlė tikrą šturmą prieš „Hockey-Punks“ vartų. Išleidę vartininką jie turėjo jau dviejų žaidėjų pranašumą ir žaisdami šešiese prieš keturis pelnė ketvirtąjį įvartį iki runtynių pabaigos likus vos dviem šimtosioms sekundės. Po du įvarčius „Hockey Punks“ klubui pelnė puolėjas Modestas Karenis ir gynėjas Edvardas Ivankevičius, vieną – gynėjas Jonas Skernevičius. Po du įvarčius „Ober-Haus“ komandai įmušė Nikolajus Sidurovas ir Saulius Lynikas.