Europos futbolo čempionato aštuntfinalis tarp Ispanijos ir Kroatijos baigėsi neįtikėtina drama, kurioje pelnyti net aštuoni įvarčiai.

Ispanija galiausiai po pratęsimo 5:3 (1:1) susitvarkė su Kroatija. Ketvirtfinalyje Luiso Enrique auklėtiniai susitiks su Prancūzijos ir Šveicarijos poros nugalėtoja.

Kroatijos rinktinei šiose svarbiose rungtynėse padėti negalėjo koronavirusu užsikrėtęs Ivanas Perišičius, o ispanas Pedri tapo jauniausiu visų laikų žaidėju, pradėjusiu atkrintamųjų rungtynes startinėje sudėtyje.

Per pirmas 18 minučių ispanai tiesiog dominavo – per šį laiką Kroatija buvo atlikusi vos 25 perdavimus, bet netrukus mačo favoritai grubiai klydo.

Pedri grąžino kamuolį vartininkui Unai Simonui, kuris šį nesėkmingai stabdė būdamas visiškai vienas ir kamuolys įriedėjo į vartus.

Kurį laiką ispanai buvo sutrikę, bet dar iki pirmojo kėlinio pabaigos išlygino rezultatą – 37 min. subyrėjusia varžovų gynyba pasinaudojo P. Sarabia.

57 minutę ataka kairiuoju kraštu baigėsi aukštu perdavimu į baudos aikštelę, kurį uždarė galva smūgiavęs C. Azpiliquenta ir išvedęs ispanus į priekį.

76 min. ir kroatai praleido kuriozinį įvartį – vienas iš gynėjų nespėjo laiku spėti į žaidimą po vandens atsigėrimo ir nesustabdė Ferrano Torreso, kuris dar labiau padidino Ispanijos pranašumą.

Kai atrodė, kad viskas jau baigta, 85 min. Kroatijos viltis atgaivino Mislavas Orsičius, kurio įvartis įskaitytas po VAR peržiūros.

Netrukus drama pasiekė aukščiausią tašką – jau per pridėtą laiką po keitimo aikštėje pasirodęs Mario Pašaličius puikiu smūgiu galva išlygino rezultatą 3:3 ir pasiuntė komandas į pratęsimą.

Šį daug geriau pradėjo kroatai, įgavę antrą kvėpavimą – Andrejus Kramaričius atliko smūgį po sumaišties baudos aikštelėje ir ispanus gelbėjo tik stebuklingas vartininko žaidimas.

Neįmuši tu – įmuša tau. 100-ąją mačo minutę klydo kroatų gynėjas, bandęs išmušti kamuolį galva, bet šio nepasiekęs – Alvaro Morata susistabdė jį sėkmingai ir vėl išvedė ispanus į priekį.

Dar po trijų minučių D. Olmo atliko pasakišką perdavimą, kurį sėkmingai uždarė Mikelis Oyarzabalis ir rezultatas tapo 5:3.

Antrojo pratęsimo pradžioje Kroatija buvo labai arti ketvirtojo įvarčio, bet kamuolys praskriejo šalia virpsto ir tai iš esmės buvo viskas, ką jiems dar pavyko sukurti šiame neįtikėtiname susitikime.

Mačo pabaigoje Ispanija dar turėjo šansą šeštam įvarčiui, bet šio nepelnė.