NCAA lietuvių starte – galingas Tubelio pasirodymas

Už Atlanto startavo naujasis Nacionalinės koledžų atletų asociacijos (NCAA) sezonas, kuriame į titulą yra nusitaikęs baltiškasis Arizonos universitetas. „Wildcats“ (1/0) pirmajame savo mače 117:75 (59:37, 58:38) nušlavė Nichollso universiteto „Colonels“ (0/1).

Ąžuolas Tubelis sezoną pradėjo galingai – 25 minutės, 23 taškai (10/12 dvitaškių, 3/4 baudų metimų), 7 atkovoti ir perimtas kamuolys, 6 rezultatyvūs perdavimai, 2 blokai, 3 klaidos ir 2 pražangos.

Puolėjo dvynys Tautvilas Tubelis ant parketo praleido minutę ir niekuo nepasižymėjo.

„Wildcats“ marškinėlius šį sezoną vilki ir du estai – Kerras Kriisa startavo 9 taškais ir 7 rezultatyviais perdavimais, Henri Veesaaras surinko 8 taškus.

Arizonos universitetas sezoną pradėjo 17-oje reitingo vietoje, nes tarpsezoniu į Nacionalinę krepšinio asociaciją išleido lyderius Bennedictą Mathuriną, Christianą Koloko bei Daleną Terry. Tai papildomą atsakomybę meta ir Ą.Tubeliui.

Lietuvis tapo rezultatyviausiu mačo žaidėju, varžovų gretose jį vytis mėgino 20 taškų surinkęs Micah Thomas.

Kitame susitikime Meino universiteto „Black Bears“ (0/1) nusileido Nebraskos universiteto „Cornhuskers“ (1/0) – 66:79 (28:40, 38:39).

Nepaisant nesėkmės, sužibėjo Gediminas Juozapaitis, per 33 minutes pelnęs 20 taškų (1/3 dvitaškių, 6/7 tritaškių), atkovojęs 4 ir perėmęs kamuolį, 4 sykius suklydęs bei kartą prasižengęs. Nugalėtojų gretose 5 minutėms išbėgo Olegas Kojenetsas, spėjęs atkovoti kamuolį. Rezultatyviausias jo komandoje buvo 22 taškus surinkęs Samas Grieselas.

Triuškinančią pergalę pasiekė Butlerio universiteto „Bulldogs“ (1/0), nušlavę Naujojo Orleano universiteto „Privateers“ (0/1) – 89:53 (46:21, 43:32). Simonas Lukošius nugalėtojams per 27 minutes pelnė 11 taškų (4/5 dvitaškių, 1/7 tritaškių, 0/2 baudų metimų), atkovojo 2 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei 2 kartus suklydo ir sykį prasižengė.

Lietuvis efektingai kabino kamuolį Manny Batesui, kuris mačą baigė su 25 taškais (12/15 dvitaškių, 1/3 baudų metimų) ir 11 atkovotų kamuolių. Gerokai sunkesnę pergalę pasiekė Saint Mary’s universiteto „Gaels“ (1/0), 78:70 (47:29, 31:41) nugalėję Oralo Robertso universiteto „Golden Eagles“ (0/1).

Augustas Marčiulionis per 14 minučių pelnė 9 taškus (3/3 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 3/3 baudų metimų), atkovojo kamuolį, 2 kartus suklydo bei sykį prasižengė.

Lietuviui šį sezoną turėjo nubyrėti solidesnės minutės, nes pernai gynėjų rotacijoje dominavo iki 25-erių studijavęs Tommy Kuhse’as. Viskas gali susiklostyti ir kitaip, nes jau debiutiniame mače 25 taškus suvertė 188 cm ūgio Aidanas Mahaney.