NCAA lietuviai: Kišūnas sužaidė karjeros rungtynes

Nacionalinėje koledžų atletų asociacijoje (NCAA) tęsiasi lietuvių kovos dėl vietos po saule. Užtikrintą pergalę pasiekė Saint Mary’s universiteto „Gaels“ (2/0), 79:53 (35:24, 44:29) sutriuškinę Vermonto universiteto „Cattamounts“ (1/1).

Augustas Marčiulionis nugalėtojams per 19 minučių pelnė 9 taškus (2/4 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 5/8 baudų metimų), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą bei 3 sykius prasižengė. 15 taškų lietuvio komandai surinko Loganas Johnsonas (7 atk. kam.), 14 – Alexas Ducasas (5 atk. kam.), 14 – Luke’as Barrettas.

Galingai debiutavęs ir pirmajame mače A.Marčiulionio minutes apkarpęs Aidanas Mahaney šį kartą per 21 minutę sukrapštė 3 taškus (1/6 metimų). Varžovų gretose dviženklį rezultatyvumą pasiekė tik Robinas Duncanas ir Dylanas Pennas, pelnę atitinkamai 14 ir 13 taškų. Denverio universiteto „Pioneers“ (2/0) sutriuškino Kolorado koledžo „Tigers“ – 90:68 (49:29, 41:39).

Geriausią karjeros mačą sužaidė Lukas Kišūnas, per 23 minutes pelnęs 18 taškų (6/7 dvitaškių, 6/12 baudų metimų), atkovojęs 6 kamuolius, blokavęs metimą bei po kartą suklydęs ir prasižengęs. Aukštaūgiui tai yra jau penktasis sezonas NCAA, o pirmuosius keturis praleidęs Stanfordo universitete jis nebuvo peržengęs 12 taškų ribos. 19 taškų Denverio komandai surinko Tyree Corbettas (10 atk. kam.), 10 – Justinas Mullinsas.

Žemesniame divizione žaidžiančiai Kolorado ekipai po 16 taškų pelnė Scottas Rueggas ir Dinari Boykinas. Bethune’o-Cookmano universiteto „Wildcats“ (0/2) skaudžiai krito prieš tryliktąjį reitingą turinčius Indianos universiteto „Hoosiers“ (2/0) – 49:101 (23:49, 26:52). Lukas Gudavičius ant parketo praleido 8 minutes, surinko 2 taškus (2/4 baudų metimų) bei po kartą suklydo ir prasižengė. Lietuvio komandai 11 taškų surinko Joe Frenchas, 10 – Marcusas Garrettas.

Nugalėtojams 21 tašką surinko Trayce’as Jacksonas-Davisas (9/10 dvitaškių, 6 atk. kam.). Jam prognozuojamas šaukimas artėjančios Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) naujokų biržos pirmojo rato pabaigoje. 12 taškų pridėjo Milleris Koppas (4/6 tritaškių), 11 – Jordanas Geronimo, 10 – Trey’us Galloway’us.

Marilando universiteto Baltimorėje (UMBC) „Retrievers“ (1/1) 92:65 (40:24, 52:41) nušlavė iš žemesnio diviziono atvykusius Pensilvanijos universiteto Jorke „Nittany Lions“. Simbolinio debiuto nugalėtojų gretose sulaukė 19-metis Regimantas Ciūnys, per 3 minutes spėjęs pramesti dvitaškį ir atkovoti kamuolį. UMBC ekipai 19 taškų pelnė Yawas Obengas-Mensah (10 atk. kam.), 14 – Jacobas Boonyasithas, po 13 – Jarivisas Dolesas ir Coltonas Lawrence’as. 20 taškų oponentams pelnė Deriqas Brownas (4/9 tritaškių).