Šiandien rungtynėmis Bostone prasidėjo svarbiausias ir labiausiai lauktas Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos čempionato įvykis – NBA finalas.

Pirmajame kovos dėl NBA žiedų mače sėkmingiau pasirodė šeimininkų „Celtics“ klubas, 98:88 (23:21, 23:30, 31:22, 21:15) palaužęs Los Andželo „Lakers“ krepšininkų pasipriešinimą ir išsiveržęs į priekį serijoje iki keturių pergalių 1:0.

Tiesa, Bostono žaidėjų pergalė nebuvo tokia lengva ir įtikinama, kaip gali pasirodyti pažiūrėjus į rezultatą. Po dviejų kėlinių 5 taškais dar pirmavo „Lakers“ ekipa, o susitikimo eigą šeimininkams pavyko perlaužti tik po didžiosios pertraukos.

„Celtics“ komandoje pirmaisiais smuikais griežė: Kevinas Garnettas 24 taškai ir 13 atkovotų kamuolių, Paulas Pierce‘as 22  taškai, Ray‘us Allenas19 taškų.

Los Andželo klubą gelbėti mėgino: Kobe Bryantas 24 taškai, Pau Gasolis ir Derekas Fisheris po 15 taškų.

Antrosios NBA finalo rungtynės bus žaidžiamos sekmadienio naktį Bostone.