Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) finale iki keturių pergalių kovos reguliariojo sezono bei Vakarų konferencijos nugalėtojas San Antonijaus "Spurs" klubas bei pajėgiausia Rytų konferencijoje Nju Džersio "Nets" ekipą. Pirmosios NBA lygos finalo rungtynės trečiadienį įvyks San Antonijuje.

Ketvirtadienį šeštosiose NBA Vakarų konferencijos finalo rungtynėse - po ypač sėkmingo ketvirtojo kėlinio - "Spurs" svečiuose 90:78 (22:22, 18:24, 16:23, 34:9) nugalėjo Dalaso "Mavericks" krepšininkus bei laimėjo seriją iki keturių pergalių 4:2.

Ketvirtajame kėlinyje aikštelės šeimininkai per 8 minutes nesugebėjo pelnyti nė taško, o pirmą kartą šio sezono atkrintamosiose rungtynėse žaidęs 37 metų "Spurs" gynėjas Steve`as Kerras (Stivas Keras) pataikė 4 tritaškius metimus (12 taškų).

Ketvirtojo kėlinio žaidimo atkarpą San Antonijaus krepšininkai laimėjo rezultatu - 23:0.

24 taškus nugalėtojams pelnė Stephenas Jacksonas (Stivenas Džiaksonas), 18 taškų į aikštelės šeimininkų krepšį įmetė, 11 kamuolių po krepšiais atkovojo bei 3 varžovų metimus blokavo Timas Duncanas (Timas Dankanas).

Be S.Kerro, 12 taškų "Spurs" ekipai pelnė Malikas Rose`as (Malikas Rouzas), 11 - argentinietis Enamuelis Ginobili.

Trečiųjų rungtynių iš eilės dėl kelio traumos "Mavericks" gretose nežaidė vokietis Dirkas Nowitzkis (Dirkas Novickis).

Sėkmingiausiai Dalaso komandoje ketvirtadienį rungtyniavo Nickas Van Exelis (Nikas Van Ekselis, 19 tšk.), Waltas Williamsas (Voltas Viljamsas, 17 tšk.), Michaelas Finley (Maiklas Finlis, 13 tšk.) ir Raefas La Frentzas (12 taškų).