„Napoli“ Italijos taurės finale po baudinių serijos 1–0 (4-2) palaužė Turino „Juventus“ futbolininkus ir iškovojo šio turnyro trofėjų.

Italijos taurėje 2015, 2016, 2017 ir 2018 m. triumfavo „Juventus“, 2019 m. – „Lazio“, o dabar – „Napoli“, kuriems tai buvo pirmasis taurės trofėjus nuo 2014 m. Viso „Napoli“ savo sąskaitoje turi 6 tokias taures.

„Juventus“ žvaigždė C.Ronaldo vis dar savo sąskaitoje neturi Italijos taurės.

Lorenzo Insigne 23-ąją minutę smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų ir rezultatas išliko nepakitęs.

Baudos aikštelėje perdavimo sulaukusio Paulo Dybalos išpuolį sėkmingai sustabdė Alexas Meretas.

Diego Demme pirmojo kėlinio pabaigoje atsidūrė vienas prieš „Juventus“ vartininką Gianluigi Buffoną, tačiau pastarajam pasižymėti nepavyko.

Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi be įvarčių 0 – 0, todėl komandoms teko nugalėtoją aiškintis baudinių serijos metu.

Pirmasis smūgiavo P.Dybala, kurio smūgį atrėmė „Napoli“ didvyriu tapęs A.Meretas, tuo tarpu L.Insigne‘as ramiai pasiuntė kamuolį į apatinį vartų kampą ir išvedė „Napoli“ į priekį.

Antras iš eilės „Juventus“ smūgis buvo netaiklus: Danilo smūgiavo virš vartų, o M.Politano atsakė taikliu smūgiu ir „Napoli“ jau pirmavo 2-0.

L.Bonucci tapo pirmuoju, kuris realizavo baudinį „Juventus“ gretose, tačiau „Napoli“ ir toliau neklydo, o N.Maksimovičius sugrąžino dviejų įvarčių persvarą (3-1).

„Juventus“ viltis išsaugojo A.Ramsey, tačiau A.Milikas buvo ketvirtasis „Napoli“ žaidėjas, sėkmingai realizavęs baudinį bei padovanojęs savo komandai trofėjų.

Labai svarbų pirmąjį smūgį atrėmęs A.Meretas šiose rungtynėse žaidė tik todėl, kad „Napoli“ vartininkas Davidas Ospina yra suspenduotas.

„Napoli“ treneriui Gennaro Gattuso tai yra pirmas svarbus trofėjus dirbant stratego darbą.