0

Eurolygoje Kauno „Žalgiris“ rezultatu 97:63 sutriuškino Naugardo „Nizhny Novgorod“ komandą.

Į „Žalgirio“ areną žengia 2014-2015 m. Eurolygos sezonas. Antrajame ture žalgiriečiai namuose priima Žemutinio Naugardo „Nizhny Novgorod“ komandą. Po pirmojo kėlinio rezultatu 23:17 pirmauja „Žalgiris“. Pirmuosius rungtynių taškus po sėkmingo reido link krepšio pelnė Jamesas Andersonas, kelis varžovus pergudravo ir dvitaškį įmetė Paulius Jankūnas – 4:3. J.Andersonas rinko ketvirtąjį tašką, kamuolį puolime atkovojo bei savo taškų kraitį atidarė Artūras Gudaitis, iš vidutinio nuotolio taikliai metė Darius Songaila (10:5). Vaidas Kariniauskas ne tik perėmė kamuolį, tačiau ir pelnė du lengvus taškus iš po krepšio, tritaškį įskraidino J.Andersonas – 15:7. D.Songaila dar kartą taikliai metė iš dviejų taškų zonos, bet svečiai kiek pristabdė įsibėgėjusius žalgiriečius – 17:13. Užsitęsusią šeimininkų tylą nutraukė Roberto Javtoko dvitaškis (19:17). Užtikrinčiau ketvirtį užbaigė „Žalgiris“: dviem taškais pasižymėjo Artūras Milaknis, o pirmąjį kėlinį taikliu metimu baigė D.Songaila – 23:17.

Antrąjį ketvirtį atidarė tikslus R.Javtoko kablys, be to pastarasis realizavo du baudų metimus ir kauniečių pranašumas pirmą kartą pasiekė dviženklę ribą – 27:17. Lietuvos čempionai apsukų nemažino: baudos metimą įmetė A.Gudaitis, komandos kapitonas P.Jankūnas taikliai metė tiek iš trijų taškų zonos, tiek iš po krepšio – 33:19. Po trečio iš eilės J.Andersono rezultatyvaus perdavimo kamuolį iš viršaus krovė A.Gudaitis, baudos metimą pridėjo Edgaras Ulanovas, rezultatyviu prasiveržimu atotrūkį didino V.Kariniauskas – 38:19. „Nizhny Novgorod“ nutraukė savąją penkių minučių taškų sausrą, bet priartėti neleido „Žalgirio“ aukštaūgiai. P.Jankūnas dukart pelnė „2+1“, R.Javtokas surinko keturis taškus bei pirmąją rungtynių pusę dvigubu skirtumu laimėjo žalgiriečiai – 48:24.

Po didžiosios pertraukos į aikštelę svečiai žengė ryžtingai nusiteikę. Varžovai per kiek daugiau nei minutę surinko daugiau taškų nei per visą antrąjį kėlinį ir pastebimai priartėjo – 48:33. „Žalgiris“ į tai turėjo savo atsaką. Tolimą dvitaškį įmetė V.Kariniauskas, o J.Andersonas pademonstravo bene gražiausią rungtynių momentą, kuomet prasiveržęs palei galinę liniją, nepaisydamas šalia buvusio varžovo, atliko nuostabų dėjimą – 52:33. J.Andersonas ir toliau džiugino žiūrovus puikiais epizodais, pelnęs du gražius taškus su pražanga, kelis varžovus pergudravo D.Songaila, savo taškų sąskaitą atidarė Lukas Lekavičius (59:38). J.Andersoną pakeitęs Vytenis Lipkevičius nuo savo kolegos neatsiliko. Visų pirma, jis įsmeigė tritaškį, kiek vėliau po perimto kamuolio rinko du taškus su pražanga, o aštuntąjį tašką iš eilės pelnė nesustabdomu prasiveržimu – 67:38. Šeimininkai nusprendė galutinai palaužti svečius iš Rusijos: dvitaškius įmetė R.Javtokas ir D.Songaila, baudos metimą pataikė L.Lekavičius, A.Milaknis surinko tris taškus bei „Žalgirio“ persvara po trijų kėlinių išliko triuškinanti – 75:42.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje slalomą per visą aikštelę atliko bei dviem taškais su pražanga pasižymėjo L.Lekavičius, baudos metimą pridėjo V.Lipkevičius, tris – A.Gudaitis – 82:48. Gintaras Krapikas dar net neįpusėjus ketvirtam ketvirčiui, į aikštelę išleido Tomą Dimšą bei Eurolygoje debiutuojantį Donatą Tarolį. A.Gudaitis puikiai darbavosi tiek gynyboje, tiek puolime. Aukštaūgis apdovanojo varžovą bloku, o kitos atakos metu, po Tomo Dimšos perdavimo, drebino krepšį dėjimu (84:55). Pirmus, įsimintinus taškus Eurolygoje pelnė D.Tarolis, kiek vėliau pastarasis kabino kamuolį T.Dimšai, kuris visą tai užbaigė triuškinančiu dėjimu – 90:60. Penkis taškus surinko V.Kariniauskas, perėmęs kamuolį du taškus pridėjo T.Dimša ir Lietuvos čempionai Eurolygoje iškovojo pirmąją, triuškinančią pergalę – 97:63.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 13 (4/5 dvit.), D.Songaila 12 (6/8 dvit., 3 per. kam.), R.Javtokas 12 (5/7 dvit.), J.Andersonas 12 (5 atk. kam.), V.Kariniauskas 11, A.Gudaitis 10 (3/3 dvit., 7 atk. kam.), V.Lipkevičius 9 (4 atk. kam.), L.Lekavičius 6, A.Milaknis 5, T.Dimša 4, D.Tarolis 2, E.Ulanovas 1.

„Nizhny Novgorod“: T.Rochestie 16, T.Thompkinsas 10 (2 per. kam.), A.Parahouskis 9 (6 atk. kam.).