Nerijus Valskis per tris antrojo kėlinio minutes pelnė du įvarčius, padovanojusius pergalę Marijampolės „Sūduvai“ „SMScredit.lt A lygos“ XVI ture. Suvalkijos klubas savo aikštėje 2:1 (0:1) įveikė Gargždų „Bangą“ ir iki trijų taškų sumažino atsilikimą nuo trečioje turnyrinės lentelės vietoje esančio ir dvejomis rungtynėmis mažiau sužaidusio Panevėžio „Ekrano“.

Jau pirmosios atakos metu „Sūduva“ galėjo išsiveržti į priekį, kai Mohamadas Kdouh, sulaukęs Povilo Kiselevskio perdavimo, labai efektingu smūgiu per save pasiuntė kamuolį tiesiai Rimantui Bogužui į rankas. Atlaikiusi pirmąjį Marijampolės komandos šturmą, „Banga“ sustygavo veiksmus gynyboje ir, gausiomis pajėgomis atsitraukusi į savo aikštės pusę, laukė progų greitoms atakoms.

Kėliniui įsibėgėjant, žaidimas išsilygino. 17-ąją minutę jau Pavelas Dovidovas buvo priverstas šuoliu gelbėti savo komandą po tolimo ir techniško Tamazio Čargešvilio smūgio. Maximilliano Ugge neišnaudojo puikios progos pelnyti įvartį po kampinio. Jo smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į virpstą 27-ąją minutę.

Dar po minutės į priekį išsiveržė „Banga“. Tomas Salamanavičius puikiu perdavimu iš kairiojo krašto surado laisvą baudos aikštelėje likusį Aurelijų Staponką, kuris smūgiu galva P. Davidovui nepaliko jokių šansų.

Po įvarčio gargždiškiai dar kartą atsitraukė. Svečiams pažeidus taisykles prieš Nerijų Valskį ties baudos aikštelės riba, R.Bogužui dar kartą teko pademonstruoti meistriškumą ir kumščiais atmušti kamuolį po labai pavojingo Petaro Basičiaus baudos smūgio iš dešiniojo krašto.

Vos keturių minučių antrajame kėlinyje pakako „Sūduvai“ ne tik išlyginti, bet ir persverti rezultatą. 46-ąją minutę individualiu meistriškumu blykstelėjo N.Valskis, individualiu reidu kairiu kraštu suklaidinęs du gynėjus ir stipriu smūgiu pelnęs pirmąjį savo ir komandos įvartį.

Dar po trijų minučių po keitimo aikštėje pasirodęs Audrius Brokas atliko puikų perdavimą į baudos aikštelę P.Kiselevskiui, po kurio smūgio kamuolys sudrebino skersinį ir atšoko į aikštę. Pirmam prie jo atsidūrusiam rezultatyviausiam marijampoliečių futbolininkui N.Valskiui beliko galva pasiųsti į tuščių vartų tinklą.

56-ąją minutę „Banga“ buvo labai arti to, kad išlygintų rezultatą, kai, T.Čargešvili, užklupęs nepasiruošusią aikštės šeimininkų gynybą, iššoko vienas prieš P.Davidovą, tačiau šis kojomis smūgį atrėmė.

Atsitraukę į gynybą aikštės šeimininkai gynėsi užtikrintai ir labai pavojingai kontratakavo. Kėlinio viduryje N.Valskis galėjo pabandyti pelnyti trečiąjį savo įvartį, tačiau, prasiveržęs kairiuoju kraštu, sužaidė labai nesavanaudiškai ir atliko perdavimą įkertančiam A.Brokui, tačiau puikiai krisdamas sužaidė Aleksandras Ivanauskas, išmušęs kamuolį į kampinį.

86-ąją minutę Evaldas Grigaitis labai pavojingai perdavė kamuolį į baudos aikštelę, tačiau atakos smaigalyje atsidūrę A.Staponka ir po keitimo aikštėje pasirodęs Gajus Kulbis vienas kitam sutrukdė smūgiuoti į vartus.

Marijampolės „Sūduva“ – Gargždų „Banga“ 2:1 (0:1).

„Sūduva“: P.Davidovas, M.Ugge, N.Radžius, P.Daukša, V.Baranovskij (46 min. , P.Leimonas, N.Valskis (88 min. T.Lekeckas), V.Bagdanavičius, P.Kiselevskis, P.Basičius, M.Kdouh (79 min. K.Strolys).

„Banga“: R.Bogužas, R.Borusas, A.Ivanauskas, M.Gudauskas, M.Dūda , Ž.Banys, V.Bedoidze, M.Kura (57 min. E.Grigaitis), T.Čargeišvilis (61 min. G.Kulbis), A.Staponka, T.Salamanavičius (46 min. A.Aleksejevas).

Įvarčiai: N.Valskis (46, 49); A.Staponka (28).

Geltonos kortelės: A.Staponka (70).

Rungtynių teisėjai: J.Paškovskis, L.Aržuolaitis, R.Andriuškevičius. „SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

9. Tauragės "Tauras" 14 1 1 12 9:40 4

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: E.Razulis („Atlantas“) –11 įvarčių, K.Bilinskis („Žalgiris“) ir N.Valskis („Sūduva“) – po 10, G.Alaverdašvili („Šiauliai“) – 9, A.Rimkevičius („Ekranas“) ir M.Kuklys („Žalgiris“), A.Staponka („Banga“) – po 6.